Wpis z mikrobloga

@DevilGoku: Mint bardzo fajnie działa, większa konfiguracja nie wymagana, chyba że jesteś geekiem i lubisz wszystko mieć dopięte na ostatni guzik i wgl żeby było pięknie, cud miód i malina to sobie troszkę posiedzisz :) Interfejs jak najbardziej user-friendly i eye-friendly (cinnamon, of course). Nie to co te Unity jakieś śmieszne :>
@DevilGoku: Zależy co będziesz robił. Przez ostatnie miesiące trochę skakałem miedzy różnymi linuxami i np. w fedorze brakowało mi programów z ubuntu/elementaryOS. Od siebie powiem że elementary to najładniejszy i najwygodniejszy linux z jakiego korzystałem. Choć wciąż ma trochę niedoróbek. Może niedługo spróbuję ubuntu gnome.
@besiege: Pomyliłeś wieczorne leki. Jeśli już to elementary jest odchudzonym ubuntu. Xubuntu jest za to zaśmiecone i nieczytelne.
Pomyliłeś wieczorne leki. Jeśli już to elementary jest odchudzonym ubuntu. Xubuntu jest za to zaśmiecone i nieczytelne.


@mishek: HAHAHAHAHAHA przecież na EOS masz posrane aplikacjami z rodziny gnome3 co są w #!$%@? ciężkie a xfce to mousepad thunar i pochodne
@DevilGoku:

* xubuntu ma bardzo fajne paczki/repozytoria, duzo ale troche starego, duzo pomocy
* ferdora z xfce ma nowszy soft ale mniej paczek, mało pomocy
* arch z xfce ma najnowszy soft i z AUR dorównuje ilością softu z ubuntu, ale jest dużo #!$%@? w konsoli, trzeba spedzac wiecej czasu, zajebista pomoc

wybierz se
@besiege: Fedora jest niestabilna - jest poligonem doświadczalnym dla RHEL. Nie chcesz, żeby tak było? Weź CentOS. Mimo wszystko system całkowicie nigdy mi się nie posypał (jedynie małe problemy ze wstawaniem z hibernacji, ale to z mojej winy), jedyne co się działo, to ubijane przez kernel sesje interfejsu, ale to też z mojej winy. Co do wsparcia, to i tak najlepszym źródłem jest wiki i forum archa, bo ma gigantyczną aktywność
@besiege: Może i w założeniu taki thunar ma być lżejszy, ale czy w użytkowaniu widać jakiś skok wydajności? Raczej niezauważalny.
I czy w każdym poście musisz używać słów jak: posrane, #!$%@?, gówno, #!$%@? itp.? Za to miałeś bana?
Weź CentOS.


@Kavelach: uwielbiam centos 6 (<3) i 7 ale 7 nie nadaje się na desktop ani troche. wiki/manual przestarzałe a repozytoria to żałosne. zainstalujesz xfce to nie ma mousepada w repo

Co masz przeciwko systemd?


jest kobyłą https://en.wikipedia.org/wiki/Unix_philosophy powoli się przekonuję ale nie zmienia faktu że jest kobyłą

Fedora jest niestabilna - jest poligonem doświadczalnym dla RHEL.


^^^^^ ten Pan mówi prawdę. ja już nie pamiętam wszystkiego ale właśnie fedora