Wpis z mikrobloga

Przejeździłem z #yanosik już trochę czasu, zawsze bardzo aktywnie. Jestem olbrzymim fanem tej aplikacji, i zachwycam się nad geniuszem i prostotą tej aplikacji, polecam ją na różnych forach, wykopie, na święta połowę rodziny obdarowałem urządzeniami Yanosika.
Jak zawsze byłem tą aplikacją wręcz niezdrowo zachwycony, tak teraz muszę się trochę pożalić ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wprowadziliście ograniczenia prędkości do aplikacji - pomysł całkiem fajny, jak się pojawi komunikat "kontrola prędkości 500m" to od razu wiadomo do ilu zwolnić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc to jak najbardziej na plus. Ale co Was podkusiło, żeby wprowadzić jakieś smutne minki z napisem "zwolnij" jak się w danym miejscu jedzie za szybko? Jeszcze pół biedy jak by one sobie tam gdzieś mrygęły tylko co i raz, ale jeszcze z charakterystycznym piknięciem, które do tej pory pojawiało się tylko w sytuacji, gdy zbliżaliśmy się do miejsca robót drogowych, kontroli prędkości itp? Albo komunikaty "brawo jedziesz dobrze" czy coś w ten deseń, w sytuacji gdy jedziemy zgodnie z jakimśtam ograniczeniem, z takim samym charakterystycznym piknięciem? No proszę Was...

Jadąc, niezależnie od prędkości, kierowca skupia całą uwagę na drodze. Yanosik jest takim super programem, że aby z niego korzystać, tej uwagi od tego co się dzieje na ulicy trzeba odwrócić minimum, tyci tyci - dlatego, że są wygodne komunikaty głosowe, dla tego, że wszystkie komunikaty które są w formie graficznej są DUŻE i WYRAŹNE, a w sytuacjach najważniejszych dla nas jako użytkowników tego programu, pojawia się charakterystyczne piknięcie. Jedziemy sobie, słyszymy piknięcie "ocho, pewnie stoją za rogiem, warto spojrzeć na yanosika". Rzucamy kątem oka - tak! Stoją za 500m, noga z gazu, prawy pas i jedziemy dalej.
Jak to wygląda teraz? Jedziemy sobie, słyszymy charakterystyczne piknięcie - rzut oka na Yanosika "Ej, wtf, nic nie ma". "dobra, przyjże się bliżej, coś mignęło". "OO, napis zwolnij i jedź bezpieczniej. Super, właśnie przez 3 s wgapiałem się w tablet, żeby zobaczyć napis jedz bezpieczniej".

Bezsens. Funkcja, która miała w zamyśle zapewne poprawiać bezpieczeństwo na drogach, realnie je pogarsza, bo nie jest czytelna, tak jak są czytelne informacje np o kontroli drogowej czy fotoradarze, a jest takim samym sygnałem jak te poprzednie sygnalizowana. Proszę, w najbliższej aktualizacji wywalcie w cholerę te #!$%@?ące buźki itd, albo dajcie chociaż każdemu użytkownikowi możliwość zadecydowania, czy chcę być w ten sposób #!$%@? w czasie jazdy, czy też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Yanosikpl @Yanosik #polskiedrogi #kierowcy
  • 9
@robertx, dziękujemy za Twoją uwagę. :) Funkcja, o której piszesz, jest w zasadzie akcją społeczną, którą prowadzimy pod nazwą Bezpieczne Święta w ramach kampanii Bezpieczne Drogi, trwa w terminie 18-31 grudnia 2015. Komunikaty, które pojawiają się obecnie w Yanosiku są widoczne każdorazowo po przejechaniu obok miejsca wypadku. Celem akcji jest wzmocnienie bezpieczeństwa na drogach w okresie świąteczno-noworocznym. Miejsca wypadków są oznaczone na mapie nawigacji czarnym kwadratem z żółtym X w środku.
@Yanosikpl: Nie mogę znaleźć opcji żeby informowało o przekroczeniu prędkości na aktualnym odcinku podczas gdy znany jest i wyświetlany maxV w danym miejscu. Gdzie mogę znaleźć taką opcję w aktualnej wersji aplikacji? Pozdrawiam