Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki...

Czy ktoś w Waszych korpo używa tablic kanban do zarządzania zespołem IT (IT Operations) bądź jest trybikiem w tej maszynie? Czy sobie chwalicie te rozwiązanie?

Trochę się naczytałem na ten temat przez święta i wiem co mogę z tego wykorzystać.

Aktualnie w pracy wykorzystywany jest prosty model omawiania / rozliczania za zadań co tydzień z przełożonym.

#pytanie
#zarzadzenie
#it
#korposwiat
  • 15
@DyskretnyUrokElegancji: ja uzywam SCRUMa, a to bardzo podobny model. Aktualnie jakies 70% moich IT ziomków pracuje w tej metodyce projektu. Do teog uzywa sie jakiegos darmowego softu, jira, trello (do malutkich projektow, uzywam personalnie dla siebie), kunagi. Wszystko zalezy ile osob w zespole.

Jak dla mnie metodyka spoko, jesli jest dobry scrum master i daily meetingi trwaja naprawde max 10 minut, a nie godzinę. Minus taki, ze zadania sie robi szybko,
@markolm: @matty201: @markolm: @Bozyszcze:

Dzięki za info. Zespół jest całkiem spory. Będę za tym aby użyć tutaj ITILa (Cykl Deminga z CSI) czyli Zaplanuj, Wykonaj, Sprawdź, Popraw.

1. Najpierw przygotowanie przez każdego pracownika własnej mini tablicy (w przyszlości, w kolejce, w realizacji i zrobione) z adnotacją do kiedy kolejny krok zostanie zrobiony i estymacją godzinną z możliwością wglądu innych członków zespołu i przełożonego. A potem będziemy myśleć co
@DyskretnyUrokElegancji: Ahhh, niech zyją excelowe raporciki robione przez idiotów ... ;)

Protip:

Jeżeli problem jest natury ludzkiej to przedewszystkim od psychologii musiałbyś pogadać, popytać porozmawiać jak facet z facetem, o co chodzi poszczególnym osobom, dać jednocześnie do zrozumienia że wnioski które z tego wszyscy wyciągną będą dla waszego dobra.

Czyli diagnoza problemu

Potem jeżeli tematyka scrumów i innych gówno-agille`ów wchodzi do użycia, to musisz wytłumaczyć podwładnym że może to jest irytujące,
@DyskretnyUrokElegancji: To nie wjezdzalbym tam od razu z "procesologia" imho nowemu naczelnemu trzeba dac sie wyrobic ... bo nic bardziej nie demotywuje do pracy niż nowy kierownik z wisjami zbawienia swiata, i mowiacy co 3 minuty damy rade (w sensie "dacie rade") :P