Wpis z mikrobloga

Miraski, postanowiłem wykonać mały upgrade mojego pc, co bym mógł sprawniej oglądać te całe internety ale i jakąś gierkę mógł czasem odpalić. Chociaż i tak na gry brak czasu a jak już to konsola, no ale czasem może zdarzyć się gierkę uruchomić. Mój obecny config:
Antec vp500pc (500w)
Asus m2n
Athlon 64 x2 6000+
4x1gb ram ddr2-800 ocz special
Gigabyte radeon hd4850 512mb
Obudowa silentiumpc brutus m25
2 dyski SATA (jeden na sata3 a drugi sata II)

No i teraz udało mi się po cebuli zamówić następujące podzespoły:
AMD Athlon II X4 640, AM3, 3.0 GHz, Chłodzenie BOX
MSI 760GM-P23 (FX)
1x4gb RAM ddr3 1333Mhz

I pojawia się moje pytanie jakie GPU opłaca się kupić do takiego zestawu, może być a nawet powinna to być karta używana, kasa do ustalenia, załóżmy na początek może około 200-300zł, ale jeżeli w takiej kasie nie ma absolutnie nic sensownego co mocno by przebiło radka 4850 to mogę dać więcej. Czy szukać jakiejś mocnej okazji na olx? Aha i miło gdyby nowa grafika nie była taką potwornie głośną sieczkarnią jak moja obecna 4850, bo to jest dramat.
Jeszcze jedno - czy dołożenie 4gb ram odczuwalnie da dużego kopa (oczywiście jeżeli będzie to możliwe to taka sama kość aby poszły w dualchannel)

#komputery #sprzetkomputerowy #czescikomputerowe #pc #pcmasterrace #cokupic
  • 10
@FastManPL: Wywal ten dysk na sata 2 bo on łapie tego kompa za nogę i ciągnie go w dół. To raz
Dwa że pewnie że warto, za 200 zł to nie wiem co, ale w jakiegoś gtxa 650ti czy tam 750ti bym pocisnął i sobie nawet pograsz.
Kolejne 4gb jakoś kolosalnej różnicy nie zrobią, ale przy chrome i ogólnym obciążeniu kompa zawsze będzie lepiej je mieć.
4x1gb ram ddr2-800 ocz special

1x4gb RAM ddr3 1333Mhz


@FastManPL: Jak masz tyle slotów to lepiej rozłożyć RAM przynajmniej na 2, wtedy dual channel może żyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@FastManPL: i o to @TheMan chodzi. Ten RAM lekko mówiąc ssie i już lepiej 2x2gb wziąć. Ogólnie całość to wymiana malucha na Tico, więc bez szału. W marcu będę grafe wymieniał więc jak byś chciał do tego radeon hd6870 to daj znać.
@Papasanbaba: te 3 nowe podzespoły trafiły mi się za łącznie 220zł, stąd w ogóle pomysł upgrade'u kompa. Poza jakimś GPU więcej nie chce przeznaczać bo i tak mało z komputera korzystam - wolę to wydać na inne rozrywki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wajdzik: aa, źle spojrzałem bo wyżej pisał jeszcze o tym athlonie 6000. Nowe podzespoły kupiłem wszystkie razem okazyjnie, są już zamówione - dlatego rozważam dołożenie drugiej kości aby było 2x4gb w dualu. W nowym mobo będą tylko 2 sloty na ram