Wpis z mikrobloga

Wstałem dzisiaj wcześniej żeby pójść do UM #katowice by podpytać jak wygląda kwestia przyznawania #mieszkan komunalnych. Aby starać się o mieszkanie trzeba mieć dochody nie większe niż 18XX brutto w przypadku jednej osoby oraz w obecnym miejscu zameldowania nie może przypadać więcej niż 6 m/2 na osobę.
Cała patologia w mojej okolicy ma mieszkania socjalne, które otrzymali po eksmisjach. Część z nich dostała już mieszkania wyremontowane.
Chyba czas zacząć pracować na czarno, zrobić z dwójkę dzieci i zacząć żyć jak pączek w maśle.
#gorzkiezale #mieszkanie #patologiazmiasta
  • 13
@vesterr: Najlepsze że laska jest tam legalnie, pracuje, chodziła nawet na darmowe lekcje szwedzkiego. Jej chłopak dobrze zarabia, nawet bardzo dobrze. Mają mieszkanie dla świeżo urodzonego synka :)
@breskali: Z tego co słyszałem - 6m2/os ale to sie tyczy metrażu z wyłączeniem przedpokoju, kuchni, łazienki itp. tylko sypialna część mieszkania - co oczywiście też rewelacją nie jest...

@morfis2 3000 brutto to trochę dużo w porównaniu do aktualnej stawki, ale te 2300-2400 to ok 1800zł netto wiec kwota za którą można ewentualnie pokój wynająć, albo piwnice co by na życie starczyło. Jest to jednak kasa, która daje poczucie bezpieczenstwa dla
@breskali: Urzędnicy się dziwią, że miasto pustoszeje. Nic w tym dziwnego, ceny mieszkań są wysokie w stosunku do miast ościennych, a polityka mieszkaniowa jest absurdalna. Gdyby oddali pod wynajem mieszkania, nawet takie zrujnowane młodym, pracującym ludziom - to Ci chętnie by je wyremontowali i spokojnie mogli by żyć bez kredytu na głowie.
@1Jurko: Opowiesci emigrantow sie dzieli przez 10. Polacy za granica maja jakas manie do wyolbrzymiania interesow, ktore zrobili. Za to potem jak sie ktos dopytuje o szczegoly to "no, kurcze, nie pamietam dokladnie, zaraz sprawdze", potem sprawdza wiecznosc i sprawa przycicha :)

"No, kupilam w sklepie polska czekolade, za tyle samo co tutejsze!" - lecisz do sklepu pol miasta, okazuje sie ze jedna tabliczka kosztuje 12 zlotych, 3 razy wiecej niz