Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 2015
+ jestem sobą
+ nie uważam ze czytanie książek, poznawanie nowych ludzi, siłownia, bieganie spowodują ze nie będę #przegryw czy #wygryw czyli nie zwariowalem

Czy będziecie mieli dziewczynę czy przebiegniecie maratony na każdym kontynencie czy też przeczytacie w nowym roku milion książek to i tak będziecie czuć się w sobie źle jeśli będziecie to robić tylko po to by inaczej wyglądać w oczach innych. Samoakceptacja a nie szukanie akceptacji u innych to podstawa zdrowia psychicznego. Powodzenia w 2016.

#2015 #depresja #tfwnogf #stulejacontent #zyczenia
  • 10
@grucki: ale odnośnie czego to piszesz? Większość wylewających żale płacze, ze nie ma dziewczyny (czują sie samotni) a nie że ktoś ich zmusza do szukania.
Ktos to naprawdę lubi być samotny i jest zadowolony z tego co i jak ma nie wyżala się na wykopie.
Ci, którzy wyżalają się podświadomie czują, że ich życie jest do kitu.
@grucki: kto pisze o cudzie? Wystarczy praca nad sobą, ale trwałe efekty osiągną nieliczni. Taka działa dobór naturalny - ci, którzy lubią przesiadywać w piwnicy nie rozmnożą się. Kiedyś było jeszcze lepiej - depresyjny jednostki ginęły albo dlatego że nie było sensu uciekać albo dlatego, że nie współpracowała z grupą albo szybko się wyleczyła jak szron pokrył ściany piwnicy.
Teraz w dobie opiekuńczych rodziców i zasiłków mogą żyć jak chcą.
@grucki: nie zrozumialeś, co napisałem.
" Większość wylewających żale płacze, ze nie ma dziewczyny(czują sie samotni) a nie że ktoś ich zmusza do szukania."

Po prostu czują dysonans jak by chcieli (jak potrafią/jak się ograniczają) a jak jest. Czują, ze życie przepływa im obok i brakuje bratniej duszy.
@grucki: ja bym to nazwal inaczej - skoro nie wynika z głębi, wydaje się sztuczne, obce, ale szansa jest, jeżeli znajdzie odpowiednia dziewczyne, która pozwoli mu byc nowym soba.

"ciezko kogoś kochać nie kochając siebie samego. " - z kolei jak żyją tylko dla siebie to chyba bardzo siebie kochają egoistycznie?