Wpis z mikrobloga

Mirki polecacie jakiś monitor w okolicach 24 cali? Monitor służyć ma do programowania i oglądania filmów, nie wydaje mi się, że warto przepłacać za 1920x1200 prawie dwukrotność ceny, także proszę o praktyczne typy. Budżet nieograniczony, ale bez przesady;)

public class AskingForAdvice {

private static String good;

public String advice(String advice) {
if (advice.equals(good) {
return advice;
}
}
}

#programowanie
  • 21
@alosha: siedziałem, odległość 70 cm była komfortowa, kark nie bolał, odległość siedzenia do tv, a monitora liczy się troszkę inaczej;) czcionka '10 była widoczna, mam dobry wzrok, kwestia taka, że mam dużo przestrzeni roboczej, a na drugi monitor nie chcę wydawać i mi się to wszystko musi pomieścić...ew. zostawię swój mały jako drugi do czytania dokumentacji a kupię 22 calowy np
@kaervek: mam od ~pół roku, kupiłem za 479 zł w x-komie (przez allegro), czyli widzę sporo taniej, niż teraz w morele. Przesiadka z nie-ips - miazga, kąty bardzo dobre, co do reszty się nie wypowiadam, bo ja nie widzę różnicy między 30 fps a 60, więc nie będę wiarygodnym źródłem danych :) Ale do programowania daje radę bez zarzutów. I do grania w lola i do filmu też.

W moim modelu
@kaervek: Ja do kodzenia/oglądania/grania mam dwa takie modele ale w wersji 23':
http://www.x-kom.pl/p/163764-monitor-lcd-led-24-dell-p2414h.html

Minus taki, że czas plamki to około 8 ms - podobno to za dużo dla gier, ale cholera, wcześniej miałem TNkę z 4ms i nie widzę różnicy. Ze swojej strony mogę je polecić.

A jeszcze jedno, te monitory nie mają HDMI, ja mam je podpięte przez DisplayPort... ale posiadają wejścia DVI więc można spokojnie tanio dokupić przejściówki HDMI->DVI.
@bazingaxl: Panie, ja przed 22 mało zeza rozbieżnego nie dostaję i wpieniam się na rozmiar piksela. Co innego, gdyby tak jakaś poważna rozdzielczość była, coś a'la Apple.