Wpis z mikrobloga

@knysha: jeśli nie pytali o dowody płatności/screeny to nie będziesz płacił
edit: chociaż dziwne, że jest "zatrzymanie w cle" a nie dostałeś listu. Pozostało czekać
@knysha: chińczyk powinien zadeklarować wartość paczki i co jest w środku - mogą z tego skorzystać albo mogą sami 'wycenić' - jak otworzyli, a w środku telefon.... który mieli już 1757175781785781517578157815871 razy u siebie to wiedzą ile jest warty ;)
- będę musiał płacić VAT i cło, czy jednak nie?


@knysha:

Nie napisales, co kupiles i jaka to mialo cene na jd, wiec my mamy zgadywac?

JD wysyla z deklaracja wartosci z aukcji (nie obnizona o wartosc uzytych kuponow). Wiec jak masz tam telefon za 200$ kupiony dzieki kuponom za 150$, to na deklaracji jest 200$ i od takiej kwoty przyjdzie Ci zaplacic VAT.

Trzymali 3 dni, wiec raczej naliczyli oplaty
@knysha: To samo miałem. Najpierw WER W-wa, potem WER Pruszcz Gdański. Pod koniec było tak samo - "Zwolnienie przesyłki przez urząd celny". Listonosz przyszedł do domu i mu musiałem zapłacić do ręki - niestety od PEŁNEJ kwoty ($40 więcej) a nie od tej, któą faktycznie zapłaciłem. Przyjaciel mi mówił, że on płacił od kwoty zapłaconej po wysłaniu dokumentów, także o wiele lepiej. Myślę nad dzwonieniem do UC ażeby mi pieniądze oddali
Wie ktoś jak wygląda sprawa jak przyszedł list z UC z numerem trackingowym żeby im wysłać dokumenty zakupu towaru a jd już nie podaje nr trackingowego?