Wpis z mikrobloga

ej @OstrzeKtoreZabijaLewakow, przestań pierd…ć głupoty, co?
#neuropa #afera #pis #4konserwy #acta

a propos tego wpisu:
http://www.wykop.pl/wpis/16037765/ludzie-co-sie-z-wami-dzieje-rzad-pis-lada-moment-p/

pełną inwigilację internetu

wytłumaczysz mi w jaki sposób ktoś mogąc legalnie snifować (bo nielegalnie to już i tak snifują) będzie miał „dostęp zawartości naszych dysków”???

dzielnicowy na nocnej zmianie mógł szpiegować to co robicie w sieci?

Wytłumaczysz mi też, jak dzielnicowy na nocnej zmianie rozszyfruje dane, które przesyłam szyfrowanym protokołem SSL?

P.S. pulsującym gratuluję niedo… mózgowego.
  • 18
@swetru_pajaca: o kurde, piny i hasła do naszych kont bankowych tak bardzo zagrożone ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Ech to lewactwo mnie dzisiaj rozbawiło.
Jakby deszyfrowanie było takie proste to już dawno nasze konta bankowe byłyby puste.
czyli np. instalacji “legalnego” trojana.


@tr0yl: czyli znaczy, że co? Że policja zapuka do moich i drzwi i zapyta czy na moim kompie można trojana zainstalować?
Jedyne co to wchodzi w rachubę pre-instalacja trojanów na kompach, które później trafiają na półki sklepowe. Owszem sporo ludzi korzysta z pre-instalowanego OS'a ale przy pierwszej reinstalacji systemu zgadnij co będzie z tym trojanami.
Wytłumaczysz mi też, jak dzielnicowy na nocnej zmianie rozszyfruje dane, które przesyłam szyfrowanym protokołem SSL?


@franekfm: nie będą, po prostu będzie tak jak w USA - pójdzie nakaz do Google czy FB o udostępnienie danych i tyle.

Po drugie zakładasz że ludzie wiedzą co to jest szyfrowanie. 95% userów nie ma o tym pojęcia, w necie przeglądają śmieszne koty.

będzie miał „dostęp zawartości naszych dysków”???

Wygoogluj sobie "Bundestrojaner". To niemiecki trojan
pójdzie nakaz do Google czy FB o udostępnienie danych i tyle


@lerner: i to niby zabezpiecza przed postawieniem własnego serwera pocztowego?
Albo przed przechowywaniem na GMailu wiadomości zaszyfrowanych przez GPG, do których Google nie mają klucza?
W dupę mnie mogą pocałować, jedyne co dostaną to terabajty krzaczków.
@lerner: oj tam, oj tam, jakby to weszło w życie to gwarantuję Ci, że większość tych ludzi by się zaczęła pytać znajomych jak się zabezpieczyć i GPG rozeszłoby się jak ciepłe bułeczki.
@tr0yl: oni już to robią tyle, że tych materiałów nie mogą wykorzystywać jako materiał dowodowy. Oni już to wszystko mają tylko nic nie mogą z tym zrobić.
Wytłumaczysz mi też, jak dzielnicowy na nocnej zmianie rozszyfruje dane, które przesyłam szyfrowanym protokołem SSL?


@franekfm: Wszystko co przesyłasz robisz z użyciem szyfrowania? Ciekawe...
@jacekKobr: a w czym problem? Ty wszystkie rozmowy prowadzisz w cztery oczy? Nigdy nie chodzi ze znajomymi do jakichś knajp/kawiarni/restauracji gdzie Wasze rozmowy o dupie marynie słyszą postronni ludzie?

Ale argumenty z dupy. Wszystko co istotne załatwiam w sposób bezpieczny. Po ch… reszta?
95% userów nie ma o tym pojęcia, w necie przeglądają śmieszne koty.


@lerner: No to im nic nie grozi.

Firefoxie w trybie prywatnym jest blokowane śledzenie(częściowo adblockery to robią) i można to włączyć w normalnym trybie.

A dodatkowo trojana nie można od tak sobie zainstalować na komputerze ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzeba mu przyznać uprawnienia.