Wpis z mikrobloga

“Yes, of course duct tape works in a near-vacuum. Duct tape works anywhere. Duct tape is magic and should be worshiped.”
― Andy Weir, The Martian ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tygry: myślę, zepowinnam ugiąć się pod naporem argumentów: przecież szara taśma łata pęknięte przewody samochodowe, nieszczelne odpływy sraczy a nawet używa się jej w samolotach! Przecież to jest dokładnie to samo co skomplikowana konstrukcja skafandra kosmicznego, który ma ochraniać delikatny ludzki organizm wrażliwy na zmiany ciśnienia, temperatury oraz składu mieszanki nadającej się do oddychania.
@crystaldragon: mi się podobała scena z rozciętą rękawicą - zastanawiam się, czy nie powinien przynajmniej stracić
  • Odpowiedz
@crystaldragon: w Event Horizon jest scena w tę właśnie stronę - pacjent zaczyna puchnąć, pękają mu naczynia krwionośne a z oczu tryska krew. Na szczęście ratuje go Laurence Fishburne, choć bohater jest wyłączony do końca filmu :)

  • Odpowiedz
c nadzwyczajnego, drobne usterki samolotów naprawia sie tzw. Speed tape

+: Awizer, accio +60 innych

odpowiedz zgłoś link


spere 7 godz. temu +28

@UndaMarina:

znajomy uszczelnił szarą awaryjką i trytyktą ro


@UndaMarina: To nie była folia tylko tkanina z której był zrobiony Hub (Tego samego użył później do uszczelnienia dzioba w MAVie) :).
  • Odpowiedz
burza piaskowa na Marsie prawie niszczy statek kosmiczny, ale nie ma problemu, żeby gódź wykonana z folii i szarej taśmy dała radę ochronić życie Mata Damona


@UndaMarina: W którym momencie burza piaskowa prawie niszczy statek kosmiczny bo ja czegoś takiego sobie z filmu nie przypominam?
  • Odpowiedz
@Paszko_Rymbaba: na samym początku filmu, energia wiatru jest tak duża że niszczy radiostację zrywając antenę która uderza w głównego bohatera. Co jest bzdurą gdyż marsjańska atmosfera która stanowi 1% atmosfery ziemskiej nie jest w stanie wytworzyć tyle energii. Lecz skoro film przyjął taką fizykę to z logicznego punktu widzenia kolejna burza skończyłaby się dla Mata katastrofą.
  • Odpowiedz