Wpis z mikrobloga

Chiny dalej lecą ostro w dół:
https://www.google.com/finance?q=SHA%3A000001&ei=1BePVrmBMc6eebDvvbgB
Jeśli bank centralny Chin zaprzestanie pompowania dodrukowanej waluty w giełdę, to wszystko się rozsypie jak domek z kart. Niezależnie od tego czy jest to dla kogoś powód do radości czy rozpaczy, niesamowicie mnie to zniechęca to sprzedaży moich BTC.

Pytanie do ludzi z #inwestycje, #inwestowanie i #ekonomia. Jeśli indeksy giełdowe na całym świecie lecą w dół, ceny większości surowców także, a wszystko (w skali światowej) może się pogrążyć jeszcze bardziej jeśli sytuacja na chińskiej giełdzie się nie poprawi, to czy wg ludzi nie popierających #bitcoin i #kryptowaluty na co dzień (aka przeciwników), dalej BTC jest bez sensu? Pytam ze szczerej ciekawości i chęci zdobywania wiedzy, bo na każdy spadek światowych indeksów (akcji/ETF'ów) BTC idzie w górę i nie potrafię znaleźć argumentu za sprzedażą tych bitcoinów, które już mam.
  • 167
  • Odpowiedz
@mentis:

Sam jesteś wychowanek Rakłem, nic nie rozumiesz z tego co piszę.

Oczywiste że prawo popyt-podaż działa w przypadku EUR/USD czy EUR/PLN a tam jednak da się podać pewne naturalne korytarze czy poziomy cen i mnie-więcej ustalić czy dana waluta staje się fundamentalnie przewartościowana czy niedowartościowana do innej.

W przypadku BTC możesz sobie najwyżej wróżyć z fusów, nikt na świecie nie wie co -poza ludzkim owczym pędem- jest fundamentem wyceny.

Jak
  • Odpowiedz
@mentis:

Czy ty w ogóle rozumiesz co ja do ciebie piszę? W każdym punkcie czasu jest jakiś instrument który za rok czy za dwa zaliczy spektakularny ruch i ex post można się użalać że się nie załapało na wagon z tym czymś. Więc po pierwsze BTC nie jest tu wcale jedyny (są o wiele WIĘKSZE możliwości zysku tam gdzie możliwy jest lewar), a po drugie - ja się nie użalam, ja
  • Odpowiedz
@comrade: lewar jest również na giełdach BTC, ba nawet możesz za pomocą bitcoinów lewarować się na akcjach np. APPL lub AMZN. Tylko, że nikt normalny nie gra z lewarem, jeżeli już to kontrakty opcyjne, ale nigdy lewar, bo to jak praca sapera wtedy wygląda...
Giełda fundamentalnie nie daje Ci takich zwrotów z inwestycji. Praktycznie nie uświadczysz aktywów z tak niesamowitym potencjalnym upside jak w przypadku kryptowalut. Ten rynek zaczął pochłaniać dziesiątki
  • Odpowiedz
@mentis:

Myślę że zbyt osobiście traktujesz tą dyskusję, ciągle wydaje ci się że jakiś ból dupy "ze straconej okazji" przeze mnie przemawia, tymczasem nic takiego nie zachodzi, przedstawiam argumenty racjonalne a ty je ignorujesz.

Na świecie istnieje wielośc walut które są praktycznie "równie dobre" w sensie ich użyteczności na danym terenie (tj. można nimi płacić). Jednak ryzyko polityczne, gospodarcze, społeczne itp. znajduje odzwierciedlenie w kursie waluty A do waluty B.

Ja
  • Odpowiedz