Wpis z mikrobloga

Mireczki, sprawa jest rozwojowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) co rusz zauważamy kolejne uchybienia, wykroczenia itp popełnione przez kierownictwo. Wszystko dokumentujemy- zdjęcia i filmy z przebiegu pracy i z pomieszczeń służbowych, skrupulatne raportowanie o przejmowaniu i przekazywaniu zmian przez sms (aby mieć jakąś formę ewidencji czasu pracy). PIP, Sanepid, Straż Pożarna i jeszcze kilka innych instytucji będzie miało roboty na długi czas.

Jesteśmy w pracy od 2.01 codziennie, bez ani jednego dnia przerwy, najczęściej po 12 h na dobę. Dzisiaj mało brakowało a co najmniej jeden z nas musiałby wykręcić 32 h xD no ale sytuacja się unormowała i zrobiliśmy "tylko" 12h.

Jeden z naszych cumpli pracuje 2 dzień z rzędu przy ołowiu, po co najmniej 12 h.

Plan na najbliższy czas jest taki: zbieranie dokumentacji (zdjęciowej, filmowej i korespondencyjnej), w międzyczasie kontakt z radcą prawnym. Chodzi o to aby naświetlił nam w jaki sposób możemy najwięcej osiągnąć- chodzi zarówno o odszkodowania i inne profity finansowe jak i (przede wszystkim) o jak największe pogrążenie firmy i kierownika. Jeśli okaże się że możemy ubiegać się o jakieś konkretniejsze pieniądze, to chyba zaangażujemy prawnika który będzie nas reprezentował w sądzie pracy i w kontaktach z firmą, żeby wszystko miało oficjalny charakter. A potem trzeba będzie poinformować wszelkie potencjalnie zainteresowane organy i zobaczymy co się będzie działo.

Na razie nie mogę zdradzić szczegółów ale jeśli to czego się z @daciatoniezniszczalnysamochod nieoficjalnie dowiedzieliśmy to sprawa sięgnie za granice, zarówno firmy jak i kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po tym jak skontaktuje się z radcą MOŻE wrzuce jakieś zdjęcia lub filmy poglądowe, tylko muszę się upewnić czy mam do tego pełne prawo.

Także cierpliwości Murki i trzymajcie kciuki. Jak coś się nowego urodzi to będę meldował pod tagiem #pipowatazemsta. Zapraszam do obserwowania tych którzy jeszcze tego nie robią.

Link do pierwszego posta w sprawie

#bhp #prawopracy #bezpieczenstwowprzemysle
  • 34
@jarezz: do reprezentowania w sądzie postaramy się wziąć normalnego adwokata, który będzie nas bronił za procent z tego co się uda wywalczyć. Żeby miał większą motywację do dojenia ich z każdej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°) a w ramach bezpłatnych porad prawnych chcę się zorientować ile kasy mniej więcej możemy wywalczyć
@rastamanek92: @daciatoniezniszczalnysamochod: jak odpisujesz to wołaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do tego, że jeśli ORZ jest "oderwany od rzeczywistości, to na tym wygrywacie. Wg mnie macie naprawdę mocne dowody na łamanie prawa pracy, ustawy o ubezpieczeniach społecznych (ołów, miedź - szczególne warunki pracy więc i wcześniejsza emerytura) i rozporządzeń bhp
@jarezz: co do wygranej nie mamy wątpliwości. Teraz naprawdę chodzi tylko o jak największą rekompensatę. Nawet nie zawyrokowaną przez sąd, wydaje nam się że będą chcieli iść na ugodę, tym bardziej że firma jest międzynarodowa i współpracuje z naprawdę dużymi firmami, więc pewnie będą się bali afery
@daciatoniezniszczalnysamochod: tutaj to już nie zdziałacie za bardzo - w sensie ręcznych prac transportowych. Jeśli udowodnią Wam, że to wiedzieliście to zarzucą Wam, że świadomie łamaliście przepisy. Wiesz, zemsta smakuje najlepiej na chłodno - wg mnie lepiej z kilku zarzutów zrezygnować i przygrzać tymi z dużym kalibrem