Wpis z mikrobloga

Miałem dziś ciekawą sytuację na drodze i sam zgłupiałem czyja byłaby wina w przypadku stłuczki.

Ja w czerwonym samochodzie skręcałem w prawo na rondzie, cały czas trzymałem się zewnętrznego pasa. W momencie 1 (zaznaczone na rysunku) gdy wjeżdżałem na rondo, samochód niebieski był dość daleko na wewnętrznym pasie (również zaznaczone jedynką na rysunku). On jechał dość szybko, ja raczej nie spieszyłem się i gdy chciałem zjechać z ronda (moment 2, zaznaczone na rysunku), niebieski samochód przejechał tuż przed moją maską trąbiąc.

Czyja byłaby wina gdybym nie wyhamował i wjechał mu w bok? Czy można w ogóle z wewnętrznego pasa zjeżdżać z ronda, a jeżeli już to nie powinien na lewy pas wtedy uciekać?

#samochody #motoryzacja #naukajazdy #kiciochpyta #kodeksruchudrogowego
chlopieczzapalkami - Miałem dziś ciekawą sytuację na drodze i sam zgłupiałem czyja by...

źródło: comment_pyEMFJFRw1WmshE0mLkNoTZsqhUeWIPK.jpg

Pobierz
  • 33
Czy można w ogóle z wewnętrznego pasa zjeżdżać z ronda, a jeżeli już to nie powinien na lewy pas wtedy uciekać?


@chlopiec_z_zapalkami: Dworak w Jedź Bezpiecznie mówi, że nie, mądre głowy z forum prawojazdy.com.pl mówią, że można...

wina jego, ale ty nie powinieneś jechać cały czas prawym pasem jeśli chcesz skręcić na rondzie w lewo...