Wpis z mikrobloga

@boa_dupczyciel: jak zawsze twierdziłem, że macbooki są #!$%@? i drogie tak zdanie zmieniłem kiedy przyszło mi trochę używać mac booka air. Przy posiadaniu mocnego PC taki macbook air to zajebista sprawa. Lekki, cienki, bateria trzyma cholernie długo. Idealny na wyjazdy czy do pracy. Chętnie bym kupił na stałe air no ale cena niestety zaporowa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: nie mówię przecież że mac jest zły ale po poznaniu jakości Della i serii latiude to nazywanie ich laptopową elitą to GRUBA przesada. Sam zmieniłem MBP 15 2013 na E6540 ostatnio zastnawiałem się nad powrotem w drugą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@neoneo: tylko w Macbooku Air masz jakby nie patrzeć porządny procesor i przede wszystkim OS X, który jest naprawdę stabilny.

@Pietras55: ja na Air nie oglądałem filmów w 4k i nie grałem w gry więc jakoś nie wydawało mi się nigdy żeby był głośny czy też się grzał
  • Odpowiedz
tylko w Macbooku Air masz jakby nie patrzeć porządny procesor i przede wszystkim OS X, który jest naprawdę stabilny.


@YourNightmare: Ja mam Zenbooka z i7 5500 U + 12 GB RAM + 500 GB SSD. Fakt że kosztowało to 5000, ale analogiczny Air byłby wart 2x tyle. No i w ogóle Macbook Air 13'' się zaczyna gdzieś w tych rejonach, nawet z najsłabszym hardware.
  • Odpowiedz
@neoneo: a ile trzyma na baterii? I w ogóle i7, 12GB RAMu.. niby fajnie ale po co? W ultrabookach nie chodzi właśnie o to aby były jak najbardziej mobilne i można było z nich korzystać w podróży, pracy itp? Nie jestem w stanie powiedzieć jak wygląda trzymanie na baterii po roku/dwóch w takim Macbooku. Natomiast wiem, że mój laptop ASUS po dwóch latach kiedy to nie był jakoś mocno eksploatowany (głównie
  • Odpowiedz
@YourNightmare: Kto przed chwilą mówił że Air ma "porządny procesor"? ;). W tym Zenbooku za 3k jest i5 i 8 GB RAM + 128 GB SSD - dla większości osób wystarczy do 2020 roku jak nic. Jak komuś za mało to ma wersję za 5k.

Ile trzyma? Tyle samo co ten tańszy - o ile się go nie obciąża. Po co takie bebechy? Choćby po to żeby móc efektywnie programować w
  • Odpowiedz
@neoneo: No spoko. Nie mówię, że sprzęt Apple nie ma konkurencji która daje to samo w lepszej cenie (zresztą sam używam Galaxy S a nie Iphonów) natomiast nie do końca chyba tak jest, że robi się ludzi w wała na hajs bo uważam, że Macbooki naprawdę warte są swojej ceny. Pewnie sam bym się długo zastanawiał czy wydać 4k na takiego zenbooka czy na macbooka :)
  • Odpowiedz
na początku 4.5


@neoneo: mój MBP po 4,5 roku trzyma nieco dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
poza zajebistą baterią, OS X i świetnym designem macbook jest jak każdy inny laptop - to wiadomo

dochodzi też fakt, że wszystkie firmy robią laptopy na podobieństwo appla i każdy o tym wie.
i wszystkie wyglądają gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blue94: jest takie coś jak Toshiba dynadock, sam używam i jest to genialne, 3 dyski, dwa monitory, głośniki, myszka klawiatura, wszystko podpiete pod jedno gniazdo USB 3.0

Polecam.
  • Odpowiedz