Wpis z mikrobloga

Jak powstały #mirkocraft i #mirkoots? Ktoś z mirko po prostu założył, zgarnął ludzi stąd i grają? A jak z opłatami za serwer? Po prostu ktoś z własnej kieszeni tyle wydaje czy np. ma już serwer i tylko zrobił dodatkowo dla mirko?

Bo wiecie co mi się marzy? Wykopowy serwer Metin2. Dawno, dawno temu grałem w to. Pewnie wiele osób też grało dawno. A reszta pewnie nigdy. Można by wspólnie sobie przypomnieć.

A mechanika walk z gier MMORPG/H'n'S jest najlepsza w jakie do tej pory grałem (po prostu "miodna"). Po za tym gra sprzyja pogawędkom itd. Problemem chyba jest, że serwer trochę drogo wychodzi (bo jednak trochę mocy potrzeba do iluś tam osób online). A jak coś, to cały Metin2 jest napisany w #python. Da się normalnie dopisywać własne pluginy, modyfikować klienta i robić inne cuda.

#metin2 #gry
  • 7
@mk321: za mało osób chętnych.
Metin to był kiedyś taki wow dla ubogich ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz od xx lat gra jest #!$%@?, nikt nie gra, albo same boty biegają po mapach.
Dawno, dawno temu grałem w to.


@siodemkaxx: mówię przecież, że od dawna nie gram (ani w to, ani na nic innego czasu nie mam). Grałem na początku #techbaza, teraz jest końcówka #studbaza. Ale jak patrzę jak wyciągnęli starą Tibie, grają w to i mają frajdę, to też chcę :P

@mk321: Miałem swój własny serwer Metin2 kilka lat temu - Neville, może kojarzysz. Ogarniam całkiem, całkiem sprawy techniczne. Na kimsufi na tym serwerze za 80zł spokojnie by uciągnął kilkaset osób. W razie gdyby coś się w tą stronę rozwinęło, to mogę pomóc :)