Wpis z mikrobloga

Czy da się jakoś przywrócić do używalności kawiarkę, która zardzewiała? Niby stal nierdzewna, ale dno tego dolnego pojemnika na wodę rdzewieje. Mam dwie kawiarki, małą i dużą i obie rdzewieją.
Pytanie: czy jest jakiś środek, który byłby w stanie taką rdzę usunąć na stałe? Bo można to umyć i rdzy nie będzie, ale jak trochę postoi (kilka godzin), rdza się ponownie pojawia.
I czy bezpieczne jest picie kawy z takiej kawiarki? Tzn. po umyciu, czyli tymczasowym usunięciu rdzy.
Czy Wam też kawiarki rdzewieją?

#kiciochpyta #kawa #kawiarka #problem
  • 7
@AspolecznaWSieci: "Tlenek żelaza-Zagrożenia[edytuj | edytuj kod]
Nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. Zagrożenie pojawia się przy przypadkowym uwolnieniu do środowiska ilości przemysłowych. Dla człowieka może być drażniący przy spożyciu dużej ilości, kontakcie z oczami lub wdychaniu pyłu, nie powoduje zmian chorobowych."
-te kawiarki pewnie nie są nierdzewne tylko poniklowane i dlatego wychodzi rdza...
@AspolecznaWSieci: jeżeli to jest prawdziwa stal nierdzewna 18/8, albo 18/10 to nie powinna rdzewieć... Jeżeli jest tak jak kolega @darek-jg napisałto sobie lepiej kup porządną kawiarkę. Jeżeli chcesz przywrócić ją do życia to spróbuj kwaskiem cytrynowym z solą (ale nie przesadź, nie pamiętam proporcji), albo coca-colą (kwas fosforowy) ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jakiej marki jest ta kawiarka?
@geuze: Opakowania po tych kawiarkach wyrzuciłam, a na samej kawiarce marki brak. Jakiś no-name, więc to prawie na pewno nie była stal nierdzewna i kiedyś zaopatrzę się w coś lepszego. A na razie za bardzo przejmować się nie zamierzam ;-). Spróbuję z tym kwaskiem i solą. Wcześniej próbowałam gotować w tym ocet (po takiej jednej aferze na wykopie dowiedziałam się, że ocet bywa użyteczny ;-)) i pomogło, ale tylko na chwilę.