Wpis z mikrobloga

@ziobro2: @michal-redo:
Ja mam bezdech senny. A ściślej mówiąc, to zespół bezdechu sennego - bo to nie dokładnie to samo.

Jestem obecnie po badaniach, w tym po całonocnym badaniu w pracowni polisomnograficznej.
Najgorsze objawy mam w fazie marzeń sennych i oczywiście leżąc na plecach. W takiej konfiguracji dochodzi do tego, że praktycznie spełniam kryteria ciężkiego bezdechu.

Za jakiś czas będę miał przymierzaną maskę i chyba zdecyduję się na zakup aparatu
@Siemomyslaw:
@ziobro2: ja mam nie zdiagnozowany, po zabiegu przecięcia jezyczka i modelowaniu przegrody nosowej da się żyć :-) miałem już dwa nocne badania jedna w szpitalu drugie w domu i klops, nie jestem w stanie spać z tymi kablami. Teraz czekam na kolejne badanie w którym mają mi pomóc spać, ale kiedy ono będzie nie wiem.
@ziobro2: Raczej nie, chodzi o fazę REM (faza szybkich ruchów gałek ocznych). Występuje co 90 minut - im bliżej wybudzenia, tym ta faza się wydłuża. Ja np. mam tak, że czasem obudzę się ok. 4-5 rano i czuję się na tyle dobrze, że nawet mógłbym wstać i coś robić, a jak zasypiam dalej i przebudzam się ok. godziny 8-10, to już czuję się jak wrak i potrzebuję mnóstwo siły woli, by
@Siemomyslaw: Nie rozwiązały, ale w moim przypadku dosłownie wróciłem do żywych, więc jeżeli nie byłeś jeszcze to polecam wizytę u laryngologa. U mnie była na tyle dziwna sytuacja że ja ponad rok chodziłem od lekarza do lekarza i nikt nie wiedział co mi jest, i jakimś cudem gdy chciałem wyciągnąć kolejne L4 lekarz domowy dostał olśnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michal-redo: Byłem u laryngologa też. Rzeczywiście stwierdziła mi lekko skrzywioną przegrodę nosową i trochę przerośniętą małżowinę w nosie z jednej strony.
Zapisała mi furę różnych leków (w tym sterydy), które miałem stosować przez jakiś miesiąc i potem chciała mi zrobić badanie endoskopowe. Potem ewentualnie jakieś zabiegi korygujące (i nie wszystko mógłbym zrobić na NFZ). Była to wizyta prywatna, ale olałem temat.
Boję się jak ognia jakichś chirurgicznych interwencji w tamtych miejscach.
@Siemomyslaw
@michal-redo jak tam u was? Wlasnie znalazlem w internecie firme ktora wypożycza aparaty do oddychania przy bezdechu. Chyba 120 zl miesiecznie. Mam zamiar spróbować . Ktos z was moze używał kiedys taki aparat? One również zapisują nasz sen i pozniej z wynikami mozna isc do lekarza. Niektóre zapisują.
@michal-redo jak wyglada to badanie? Chce wlasnie tez isc do lekarza i robi za 300 zl takie badanie - daje urządzenie na jedna noc. Jak to dokladnie wyglada? Ciezko sie śpi? Co sie przypina? Boli?
@ziobro2: Też płaciłem 300zł, i wieczorem pojechałem do kliniki podłączyli mi kilkanaście elektrod na głowie brzuchu palcach, plus mały komputerek na pasku. Kazali jechać do domu położyć sie spać rano to odpiąć i odwieść sprzęt. Spało się dobrze, bólu żadnego tylko na te kabelki trzeba uważać.
@michal-redo mi powiedziała ze niby mnie nauczy zakładać i sam mam to założyć w domu. No niewiem jak bedzie ale trzeba sie wybrac. A ike czujników bylo na brzuch? Na nosie i buzi cos bylo?
@ziobro2 nic w buzi czy nosie nie bylo( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystkiego pewnie kilkanaście na przylepcach, wsiadłem z tym spokojnie do samochodu i kierując dojechałem kilka kilometrów. To nie jest nic strasznego :-)
Od miesiąca mam aparat do bezdechu i maskę airfit f10.
Próbowałem ze 20 razy i nie potrafię w tym zasnąć. Jestem tak załamany że psychika mi już siada.