Wpis z mikrobloga

Do wszystkich zwolenników broni,naprawdę aż tak czujecie się zagrożeni w tym kraju ? Nie ma muzumanów,nie ma gangów murzyńskich nie ma tak naprawdę czego sie bać,co najwyżej można wyłapać #!$%@? od Seby jak wbijesz na patolskie osiedle.Polacy nie są oswojeni z bronią,to nie USA że to normalka gość idzie obok ciebie ze strzelbą. Ile by nieumyślnego spowodowania śmierci bo Janusz zapomniał zabezpieczyć albo dziecko się dorwało.Trzeba znaleźć jakiś kraj,najlepiej w Europie o podobnej konstrucji prawnej do Polski,gdzie ustawowo zezolono na poisadanie broni i porównać o ile zwiększyła się przestępczość w porównaniu do poprzedniego roku oraz nieumyślne spowodowanie śmierci z użyciem broni #4konserwy #neuropa #bron #polska
#polityka
  • 16
@Hamouma: A Ty dlaczego chcesz zakazywać czegoś czego nie chcesz mieć ? Wiesz w ilu Polskich domach jest gaz, nie boisz się że ludzie zaczną wysadzać mieszkania ? może nawołuj do zakazania gazu, zresztą co do broni, to jest świetny przykład i to Polski, mianowicie broń czarnoprochowa, zero pozwoleń, kupuje ten kto chce i już, coś się dzieje ? No jakoś nic.
@jasonbourne1: pewnie,że już teraz można w miare łatwo dostać broń ale to mimo wszystko co innego niż oficjalna ustawa zezwalająca na jej zakup,podejrzewam,że wiele osób które po ustawie poszłoby do sklepu obecnie nawet nie wie,że stosunkowo łatwo może nabyć ją już teraz
Do wszystkich zwolenników broni,naprawdę aż tak czujecie się zagrożeni w tym kraju ?


zagrozeni? dlaczego? i jaki to ma miec zwiazek z bronia?

ja lubie se po prostu popykac na strzelnicy. dlaczego hoplofoby takie jak ty staraja sie utrudniac mi hobby? zajmijcie sie tymi zboczencami ukladajacymi puzle albo modelarzami ktorzy calymi dniami wachaja opary acetonu ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Hamouma:

Do wszystkich zwolenników broni,naprawdę aż tak czujecie się zagrożeni w tym kraju ?


Skąd ten wniosek? Co ma strach i zagrożenie do broni?

co najwyżej można wyłapać #!$%@? od Seby jak wbijesz na patolskie osiedle


Generalnie w przypadku konfrontacji to wolałbym mieć właśnie ten słynny wyrównywacz szans, a nie być zawsze na przegranej pozycji bo nie spędzam pół dnia na bójkach z Sebixami

Polacy nie są oswojeni z bronią,to nie
@swinkapl: to po prostu tam nie chodź o tej godzinie ? poza tym dać do łapy broń tym wszystkim sebom na patolskich osiedlach to zamiast #!$%@? codziennie będziemy informowania o nowej strzelaninie,tego chcesz ?
@Hamouma: Koledzy już Ci wiele mądrego napisali, nie chcę powielać tego co już było, dodam jeszcze jeden wątek od siebie.

Poruszasz wyświechtane argumenty, bez przygotowania. Pominę już tych Januszy i ich wypadki z dziećmi, ech. Skupię się na tym zdaniu:

Trzeba znaleźć jakiś kraj,najlepiej w Europie o podobnej konstrucji prawnej do Polski,gdzie ustawowo zezolono na poisadanie broni i porównać o ile zwiększyła się przestępczość w porównaniu do poprzedniego roku oraz nieumyślne
@Hamouma: Mogę przekonywać nawet dalej.

dać do łapy broń tym wszystkim sebom na patolskich osiedlach to zamiast #!$%@? codziennie będziemy informowania o nowej strzelaninie


Dlaczego wszyscy przeciwnicy broni podnoszą argument, że chcemy "dawać sebom broń"? Czytałeś któryś z projektów ustaw, które wychodzą ze strony środowiska strzeleckiego, np. projekt UoBiA autorstwa ROMB? Nie ma tam nic o powszechnym dostępie do broni (którego sam prywatnie jestem zwolennikiem, ale na wszystko przyjdzie czas), jedynie
@avltree: ok tu się zgadzam,procedury przede wszystkim. Wiem,że nawet teraz można nabyc broń po przez kursy sportowej broni i kluby fanowskie ale mało kto o tym wie. Ty o tym wiesz i ja o tym wiem jak należy używać broni,że jest ona na czarną godzine i nie służy do szpanu i bawienia się w białego murzyna ale mimo wszystko jest to niebezpieczne narzędzie,które może wpaść w niepowołane ręce