Wpis z mikrobloga

@Papja: Wiem że lubią, ale cholera w tedy nie ogarnę tego akwarium chyba w ogóle z brudu. Ogólnie to mam problem taki akwarium 120l, filtr kubełkowy wydajny jest wszystko ładnie pięknie ale cholera woda tak szybko paruje że szok. Temperatury nie ma za dużej ustawionej a woda znika przez 24h i to sporo
A tego piasku dużo dać? i filt nie będzie go jakoś zamęcać i zasysać?

Also, świetna powierzchnia dla
@muak47: Na wlocie zakładasz prefiltr, żeby nie czyścić co chwilę kubła. Do akwarium wrzuć chwasty takie jak rogatek czy najas, a z rośliny wystających ciborę zmienną - one przeżyją podgryzanie żółwia i będą ciągnąć NO3 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Piasku conajmniej z centymetr(https://images.obi.de/fsicache/obi?type=image&source=ObiWebShop%2FPROD%2FPL%2Fproduct%2F511%2F511052_picture_1.jpg&width=440&height=440&quality=85&effects=pad%28CC,ffff%29 - jedna z najlepszych i tanich opcji).

Problem z brudem to zapewne z powodu braku balansu, piasek tylko dopomóc może ;). A jak
@Papja: Dziękuję bardzo, mam jeszce pytanie jak juz rozmawiam z kimś co coś wie o tych pieskach.
Zakupiłem go w czerwcu jak był wielkości paznokcia dużego no taki maciupki był. Myślałem że z wiekiem zmężnieje i przestanie tak się bać, wystarczy spojrzeć na akwarium a on od razu się chowa no i cholera nie chce wychodzić na wyspę aby się grzać pod lampą
@muak47: Pewnie pusty baniak ma, to się i cyka chłopak :P. Chińskie w porównaniu z wonnymi lubią czasem się posmażyć, może wysepka jest zbyt wysoko nad wodą i boi się aż tak daleko wychylać?
@Papja: A i jeszcze jedno jak można, ostatnio jak wrzuciłem chyab rogatka wziętego z rzeki czy tam to inne coś było. To cholera zawaliło tak akwarium bo zgniło po prostu
@muak47: Jakie masz pH wody? Jeżeli więcej niż 7.0 to lepiej skarm te neony z pęsety, generalnie IMO jak trzymać neony na stałe, to tylko w pH <6,8. Ja rozumiem, że one są na karmę- ale niech przed zjedzeniem mają dobrze :P. Jak głęboka woda? Wymiary baniaka?

Rośliny z rzek/jezior są fajne i się nadają do akwarium(rdestnice są super np.). Jednak, w 99% marnieją podczas zimy- potrzebują przerwy w wegetacji niestety,
@Papja: baniaka 120x40x40 wody 11cm tyle aby mógł popływać i potrafił się ze skorupy przekręcić bezpiecznie

Jeżeli więcej niż 7.0 to lepiejskarm te neony z pęsety,

????
@muak47: Pokombinuj z podwieszaną wyspą, a wodę nalej tak do 30cm. Wizja, że mają gdzie zanurkować, w razie czego, bardzo uspokaja żółwie :P. Akwarium jest otwarte? Jak tak, skombinuj sobie tę ciborę- żółwie lubią mieć też coś nad sobą. Do tego, przy 30cm wysokości wody możesz trzymać żyworódki, platki czy gupiki. Fajne urozmaicenie dla żółwi, a i oko cieszą. W kranie pewnie wodę masz twardawą, więc im akurat będzie pasować :D.