Wpis z mikrobloga

Kupilibyście samochód, jeśli wiedzielibyście, że przez ostatnie 2 lata stał w garażu praktycznie bez ruchu? Na aukcji pojawił się stary samochód służbowy mojego szwagra - 4 letnie Volvo S40 D3. Przez pierwsze 2 lata szwagier zrobił nim niecałe 40 tys km, potem dostał inny samochód i Volvo od tego czasu zrobiło ... 100 km. Cały ten czas spędziło w garażu na parkingu firmy.
#motoryzacja #samochody
  • 25
@kma1987: jak wyjechałem do stanów zostawiłem auto na rok na parkingu. zamarzł płyn do spryskiwaczy i pękł pojemnik, poszły amory, klocki i przeguby, oraz końcówki drążków - opony do wymiany, bo się odkształciły. razem koło 5k musiałem dać na naprawy. lepiej jakby jeździł
@analogowy_dzik: sam kupiłem samochód, który parę ładnych miesięcy stał na podwórku. I w zawieszeniu sporo rzeczy szybko musiałem wymieniać. Ale on stał pod chmurką, tutaj garaż w biurowcu - żadnych skrajnych temperatur, śniegu czy deszczu też nie widział.
@kma1987: Ee to jak nowy, parcenie uszczelek, rdza to domena tych trzymanych pod chmurką. Widziałem taki przypadek Astra DTi nie jeżdżona chyba z 6 lat pod chmurką, co najwyżej była wciągu tego czasu parę razy przestawiana. Co z tego że 150kkm na liczniku jak lakier do malowania, wszystkie gumy śmietnik, po rozruszaniu z silnika lało się wszędzie.
@analogowy_dzik: mam 4 auta aktualnie. Od grudnia mialem 11 sztuk wliczajac te co kupilem "na pol". Ale ja nie o tym.
Rozumiem,ze jak auto postoi przez weekend na dworze i tarcze zajda nalotem to tez je wymieniasz?
Jakis czas temu przekladalismy do jeepa tarcze, ktore lezaly z mostem na dworze jakies 2-3 lata. Bez najmniejszych problemow. Nie zdajesz sobie sprawy.
Jakas tam minimalna szansa,ze uszkodza sie klocki jest w niewielu autach.
@analogowy_dzik: Och, ach.. z salonu za 6 cyfrowa.
Moze byc za 7 cyfrowa. Poprostu mowie ze z prawdopodobienstwem graniczacym z pewnoscia Cie oszukali.
nie ma opcji,zeby czesc elementow o ktorych mowisz po roku czy dwoch sie zepsula.
A czy wydales 5 czy 10k to nie ma znaczenia. Wydales niepotrzebnie.