Wpis z mikrobloga

#informatyka #vpn #bezpieczenstwo #cebuladeals #dobrazmiana

Jak mieć własnego VPN przez 10 msc za darmo?

Możemy uzyskac Voucher na 43zł do ArubaCloud
https://www.arubacloud.pl/przetestuj-za-darmo.aspx

Wybieramy VPNa za 4zł/msc w dogodnej dla nas lokalizacji do wyboru: Czechy, Szwaby, Makarony, Polska kolonia Brytyjska i Żabojady

Instalujemy na nim SoftEther VPN https://www.softether.org/

I mamy własny VPN z szyfrowanym połączeniem poza granice "dobrejzmiany"
  • 26
właśnie się zastanawiam nad zakupem vpn z powodu #dobrazmiana.
Ktoś coś poleci czy lepiej instalować coś na vps (mam parę)? Coś ekonomicznie uzasadnialnego.
Jak wyglądałaby kwestia przekierowania ruchu przez vpn między 2-3 vpsami z vpn? Ma to sens?
@a8110aac8b: Nie opłaca się stawiać via VPS, bo to ci nie zapewni prywatności. Raz, że będziesz na tym serwerze sam, dwa że operator będzie logował połączenia do serwera, trzy - firmy hostingowe nie odmawiają wydania logów.
Kup usługę VPN u wiarygodnego operatora, który gwarantuje brak logów i zezwala na torrenty / p2p. Wielu operatorow VPN ma coś takiego jak podwójny/potrójny VPN, aczkolwiek przy normalnym korzystaniu moim zdaniem to już sztuka dla
@WasylSpalinov: masz racje, to nie zapewnia anonimowości, ale zapewnia szyfrowanie połączenia którego dostawca internetu nie może prześwietlić. To jest dla zwykłych użytkowników którzy czasem serial w internecie zobaczą, czy film dla ojca na pendrajwa bo w trase tirem jedzie i żeby się nie nudził... Dostawca internetu może kontrolować nasze pakiety, co pobieramy, jakie strony odwiedzamy, co piszemy jeśli dane nie są szyfrowane. A dzięki takiemu rozwiązaniu zobaczy tylko zaszyfrowane połączenie z
Tylko na SoftEther uruchamiasz PPTP


@NERP: pptp bezpieczeństwo 10/10. Poza tym openvpn access server podciera ci dupę przez cały proces, masz coprawda limit do dwóch userów w tym samym momencie, ale przynajmniej działa. Tyle, że postawienie jakiegokolwiek vpna wymaga jakiegoś poziomu ogaru linuxa a Aruba (bo przeczytałem te ściany tekstu i nawet miałem lekką bekę z tego) ma w umowie

7.3. Klient deklaruje posiadanie specjalistycznej wiedzy technicznej, niezbędnej do zagwarantowania właściwego
@Firenz: robiłem test przed chwila na Czeskim serwerze i prędkość 80 D / 20 U. Niestety 120 nie uciągnie, ale do domowego użytku wystarczy, w końcu to VPS za 4zł.
@NERP: o, też mam 250 upc. No to na vpsie w digitalocean mam 115-120, tyle, że tam mam openvpna i w digitalocean jako procek jest xeon e5-2630L v2 @2.40 a w arubie w Czechach xeon L5640 @2.27. Pytam, bo stałem przed tym samym dylematem niegdyś (softether vs ovpn) i po chodzeniu po internetach, reddit'cie itp. ludzie mówili "no, tylko to samo mogę osiągnąć na openvpnie". Bawiłem się tym gui