Wpis z mikrobloga

Bo korupcja to zjawisko, które może występować na każdej płaszczyźnie, nie tylko w sytuacji, gdy biorącym łapówkę jest przedstawiciel szeroko rozumianej władzy państwowej.


@ripp1337: zdefiniuj korupcje... :) Do czego w teorii moze byc mowa o naduzyciu stanowiska w prywatnej firmie?
przyznaje kredyt podmiotowi niewiarygodnemu finansowo. Bardzo typowy, życiowy przykład.


@ripp1337: ale to juz problem prywatnej firmy, nie? Co komu do tego jakie umowy zawieraja sobie prywatne podmioty? O to mi sie rozchodzi.
@M4ks: Chyba ma błędne wyobrażenie na temat tego, czym jest firma i co jest jej interesem oraz jak to wszystko funkcjonuje.
Jeśli uważasz, że nie ma problemu w tym, że jeden z pracowników prywatnego podmiotu wbrew swoim obowiązkom służbowym i w zamian za osobistą korzyść doprowadza ten podmiot do strat finansowych (a tym samym godzi w interesy innych pracowników, a przed wszystkim akcjonariuszy czy innych udziałowców), no to chyba nie mamy
Jeśli uważasz, że nie ma problemu w tym, że jeden z pracowników prywatnego podmiotu wbrew swoim obowiązkom służbowym i w zamian za osobistą korzyść doprowadza ten podmiot do strat finansowych (a tym samym godzi w interesy innych pracowników, a przed wszystkim akcjonariuszy czy innych udziałowców), no to chyba nie mamy o czym rozmawiać.


@ripp1337: a gdzie ja napisalem, ze tak jest? Wskaż mi prosze!

Ja sie czepiam definicji slowa korupcja -