Wpis z mikrobloga

Koledzy i koleżanki, znacie jakieś ciekawe wykłady z ted.ed, bądź wykłady w podobnej formie? Chodzi mi głównie o tematykę programowania i IT (uczę się programowania, a chciałbym liznąć też działania komputera, różnych systemów itp.). Mogą to też być wykłady dotyczące szeroko pojętej inżynierii lub fizyki popularnej. Chciałbym móc oglądać coś w przyjemnej formie kładąc się w łóżku, tak, żeby codziennie poszerzać horyzonty :)

#naukaprogramowania #inzynieria #fizyka #nauka
  • 4
@trojkeproszu: Dlaczego ludzie przedkładają wykłady ted ponad dobre książki? Serio, chcesz poznać fizykę, to sięgnij po sprawdzoną książkę, a dopiero potem ted. Takie jest moje zdanie.

EDIT: Ważną częścią fizyki jest umiejętność rozwiązywania problemów, dlatego w wielu książkach po każdym rozdziale znajdują się zadania oraz pytania do rozważenia. Ted Ci tego nie da, a to jest naprawdę istotne.
@physicist: Nie chcę sięgać po książkę, bo aktualnie staram się uczyć czegoś zupełnie innego. Nie przekładam też prezentacji nad książki, nie wiem jak to wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi. Chcę tylko zdobyć szersze spojrzenie, zrozumieć zasady działania różnych mechanizmów. Wykorzystać chwilę wolnego czasu na coś, co jest przyjemne i pożyteczne. Da mi ogólne pojęcie, a jeśli coś co obejrzę mnie zaciekawi, to nie widzę problemu by rozszerzyć zagadnienie książkami :)