Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem, że moja ulubiona strzelnica będzie nieczynna w niedziele, bo debilom niby przeszkadza hałas. Co z tego, że obiekt jest otoczony lasem i nie przekracza norm hałasu? #!$%@? tam, trzeba się #!$%@?ć dla samej zasady. Pamiętam podobną sytuację - o dwa miesiące się opóźniła budowa mojego bloku, bo jacyś debile się żalili, że nie będą mieli gdzie wyprowadzać psów. Skąd u nas tylu zjebów, którzy uwielbiają się #!$%@?ć o bzdury dla sportu?
#gdansk #gunboners #bron
  • 15
@mathix

Najpierw że hałas i że oni mierzyli (aplikacją na telefon ...) normalne pomiary nie wykazały przekroczeń. No to czepili się że płoszenie zwierząt. Potem różne podchody robienie zdjęć, próby przyłapania na czymkolwiek a że medialnie strzelnica nie do obronienia to okoliczni mieszkańcy wygrali. A dzieliło ich 500m lasu. Łącznie z akcjami że im łuski dolatywały do ogródków.
@Arrrr: Płoszenie zwierząt... W lasach dookoła naszej strzelnicy polują myśliwi. Mamy w Trójmieście więcej obiektów, ale ten jest najfajniejszy i działa przy nim mój klub. Zamknięcie jej to byłby bardzo mocny cios dla strzelectwa dynamicznego na pomorzu.

Pogadam z właścicielką jak znowu tam wpadnę. Generalnie ja bym się nie zgodził na żadne ustępstwa, bo jak ktoś stosuje tak debilne argumenty to widać, że nie szuka kompromisu.
@nico112: Na strzelnicach być może niewiele, ale problem hałasu przy polowaniach by rozwiązało. W wielu krajach UE powszechne jest korzystanie z tłumików przez myśliwych, np. w UK czy Norwegii.

Zresztą w przypadku @mathix zamiast zamykać zupełnie strzelnicę w niedzielę możnaby w ramach kompromisu nakazać korzystanie w tym dniu tylko z wyciszonej broni (za wyjątkiem kalibru .22LR i podobnych). Nie jest to idealne rozwiązanie, ale na pewno lepsze od obecnego.
@mathix: znajomy kilka razy musiał się tłumaczyć z tego, że zostawia dzieci bez opieki na placu zabaw na osiedlu (stare dziadki chciały go zlikwidować i zamienić na parking ). Jak tylko trafi sie okazja że dzieciak mieści się w kadrze bez rodzica jest 'cyk' i skarga razem z wnioskiem o zlikwidowanie placu zabaw -> bo dzieci się bawią bez opieki i stwarzają zagrożenie ()