Wpis z mikrobloga

#budownictwo
mirki mam kawałek działki na której być może chciałbym się zbudować, nie ma tam ani wody ani prądu. Wodę zamierzam załatwić poprzez studnię- czy to dobre rozwiązanie?
natomiast jak najłatwiej i najszybciej załatwić sprawę z prądem? macie jakieś pomysły, sprawdzone rozwiązania, doświadczenia, które mogą mi pomóc?

#dom
  • 7
@yassarian: pamietaj, że przyłącze tzw. budowlane, czyli stawiane na czas budowy na działce bez numeru jest droższe od "domowego". Tak więc o przyłącze staraj się dopiero jak już będziesz budował. Albo bierz flachę i idź do sąsiada i z nim się dogaduj o prąd na budowę.
@yassarian: pozwolenia na budowę mieć nie musisz, ale działka powinna być przeznaczona pod zabudowę - sprawdź w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w Urzędzie Gminy, musisz mieć także akt własności takiej działki. Wykonanie przyłącza, czyli podciągnięcie prądu do granicy Twojej działki i ustawienie skrzynki w tej chwili kosztuje stosunkowo niewiele, bo opłata jest zryczałtowana tak jak pisałem wcześniej. Natomiast odcinek od skrzynki do budynku musisz wykonać na własną rękę. Tutaj koszty są
Czas oczekiwania to kilka miesięcy


@zadzior_37: czas oczekiwania na wydanie poszczególnych pozwoleń i podłączenie wynosi do 12 miesięcy, u mnie po złożeniu papierów czekałem RÓWNO ROK, weszli ostatniego dnia. Dobrze, że miałem sąsiada co mi użyczył prądu bo bym stał z budową rok.
Wodę zamierzam załatwić poprzez studnię- czy to dobre rozwiązanie?


@yassarian:
Jeden rabin powie tak drugi nie. Generalnie na przetrwanie i budowę spokojnie wystarczy ci studnia wiercona do 30m. Z czasem sami sobie sieć wodociągową zrobicie lub wykona ją gmina, gdy będzie więcej chętnych to się przepniesz. Pamiętaj aby wejście wody i wyjście kanalizacji wykonać od strony drogi wtedy unikniesz zbędnych problemów jak pojawią się media.
Przyłącze energetyczne do 200m jest wliczone