Wpis z mikrobloga

#incore00gate
Dobra update. Pan Incore chce teraz zwrócić towar na rękojmi:

"Prawnik" polecił mu zwrot z tytułu rękojmi, na podstawie art 556 Kodeksu cywilnego. Wystąpił o zwrot towaru, gdyż dostał go w stanie niezupełnym.

Ale podpisał i wysłał mailem oświadczenie w którym to było napisane między innymi to:

Oświadczam również, iż nie będę już wracał w żaden sposób do sprawy dotyczącej aukcji nr 5984195232 na portalu allegro.pl. Spór uznaję za zakończony, zaś towar zgodny z opisem, sprawny.


Czujecie? A wiecie czemu chce to wysłać?

Aby być fair wobec mnie. Bo podobno mu tak tanio sprzedałem, dałem gratisy i w ogóle. A on sie na cenach nie zna :)

Fair w stosunku do mnie :D Mnioooodzio!

Dodatkowo:

Sprawa była zgłaszana dwukrotnie na pomoc allegro... Obie odpowiedzi brzmiały w stylu: Przykro nam, to Twój problem, gadaj sobie z kupującym. Nie zapomnij nam zapłacić prowizji za sprzedaż.

Myślicie, że ktoś od nich to czyta? Łatwo było by im sprawdzić, jak to dbają o klientkę z 250 pozytywami, 0 neutrali i 0 negatywów vs 26/0/10...

Dostali dowody a nawet do niego nie napisali. Zlali sprawę...

i...

Ktoś z czytających jest prawnikiem z Warszawy? Może pro bono znalazł by czas na piwo i chwilę rozmowy. Mirko nie zapomina, więc mi też nie zapomni jak temat zostawię ;) Ale nie mogę działać po omacku, bo naprawdę są przeróżne opinie. Wszyscy każą niszczyć, ale ja chce wiedzieć czym. Stąd też chciałbym się spotkać i pogadać.
  • 78
@bimbadil: nie interesuj się paragrafami, od tego jest policja/prokuratura. Sam zakładałem sprawę z 286kk. Jest to ścigane z urzędu, więc Ty tylko składasz zawiadomienie na komendzie (oni kierują sprawą, nie Ty), drukujesz całą teczkę dowodów dla policjanta z linkami, żeby szybciej poszło i za ~4-5m idziesz na rozprawę i tylko kiwasz głową że to co powiedziałeś do protokołu potwierdzasz, a reszta w papierach. Dopiero jak oskarżony ma jakieś ale to jesteście
@bimbadil: Idź na policję i powiedź jak sprawa wygląda. Na moje oko to nie dość że wykorzystał błąd ludziki do wzbogacenia się to jeszcze próbował wyłudzić pieniądze i zastraszał. Skarbówka jak dostanie informacje że ktoś nie płaci podatków to sama ściągnie jak należy to co jej się należy. Jeszcze jedna sprawa, tłumaczy się że niby na cenach się nie zna, w korespondencji wykopowej ewidentnie udowodnił że wie co po ile chodzi
@bimbadil: Nie znam się na paragrafach, ale jeśli tamten deal Ci odpowiadał to nie zwracaj gówniakowi żadnej kasy, powinien jeszcze dostać klapsa w polik żeby mu się odechciało dymania innych w przyszłości.
@bimbadil: dojedź dziada. Jeszcze gdyby zachował się inaczej, a nie kręcił, kłamał i kombinował jak cię tu ugrać to można by było pomyśleć nad tym, żeby jakoś zakończyć to pozytywnie. Ale jak widzę, jak ten koleś próbował wykorzystać twoją dobroć, potem kłamał, kombinował, teksty w stylu "empatii we mnie nie szukaj" i bezczelność z jaką chciał oszukać cię na te 8 stówek... ja na twoim miejscu nie miałbym litości i złożyłbym