Wpis z mikrobloga

Mirki jaką dystrybucje Linuxa proponujecie dla użytkownika, który miał z tym jądrem do czynienia sporadycznie. Chcę na razie zainstalować obok Windowsa ale kto wie, jak się spodoba to może na stałe :) #linux
  • 19
@Piniekf: Ja bym nie brał linucha od ludzi, którzy stawiają wordpressa i umieszczają obrazy dystrybucji na jednym serwerze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym Ubuntu ma także Mate w swoich oficjalnych remixach.
@Piniekf: Teraz wszystkie są przyjazne Fedora czy Debian i jego odmiany czy proste dla początkujących odmiany Archa - Antegros czy inne Manjaro. Róznią sie szczegółami, sama instalacja to często ten sam lub bardzo podobny instalator.
Nie wiem skąd opinia że Mint przyjazny? Skoro akurat tam musimy ciągle dodawać repozytoria, kiedy chce się instalować rózne programy. Pod tym względem Arch z jednym repo plus Aur jest dużo prostszy albo taki Sabayon czyli
@Piniekf: dla początkującego usera jakiś bazujący na debianie- np. (x)ubuntu, czy mint. Szczerze mówiąc- ostatnio zrobiłem sobie wycieczkę po różnych distro linuxa... A koniec końców i tak wróciłem do xubuntu.
@Piniekf: ja ostatnio zapuściłem manjaro + xfce. To jest taki miód na oczy że ło paaanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Out of the box całkowicie, pacmana pokochasz, bo jest zajebisty (i ładny! a nie ten popieprzony apt-get xd). Instalacja identyczna jak na ubuntu (nawet instalator ten sam xd), a bazuje na archu (co sobie cenię - na czystym siedziałem ze 3 lata, teraz postawiłem na wygodę) (