Wpis z mikrobloga

Mireczki, przez miesiąc pracowałem w pewnej firmie na umowę o pracę i przyszedł czas rozliczyć #pit . Nie zgadza mi się jedna kwestia, przychód mam podany jako 1566,27zł brutto, koszty uzyskania przychodów 278,12zł (składka na zus i zdrowotne), a zaliczka pobrana przez płatnika to 7zł. Zarobiona kwota netto 1288,15zł. Teraz pytanie, w 2015 minimalna krajowa przy kwocie netto 1290zł wynosiła 1750zł brutto. Stąd moje pytanie, dlaczego nie potrącili mi 18% podatku dochodowego? Dlaczego mam tak niski zarobek brutto? Myślałem, że dostanę z 200zł zwrotu chociaż, a tu klops, tylko 7zł :(
#praca #pracbaza #podatki #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
@przegryw69: Wiem, już obliczałem na programie, zwrot miał wynieść 7zł. Chodzi mi o to, dlaczego zarobiłem brutto 1566,27, przy zarobku netto 1288, skoro przy umowie o prace powinno to być jakieś 1750zł
  • Odpowiedz
@przegryw69: Przychód. Może kwestia taka, że miałem to rozbite na dwa miesiące? Tzn 2 tygodnie w czerwcu i dwa w lipcu? Mimo wszystko wydaje mi się, że przy takich dochodzie netto, przychód brutto powinien być wyższy o jakieś dwie stówy :( Bo tak wychodzi w tych kalkulatorach wszystkich.
  • Odpowiedz