Wpis z mikrobloga

@metaxy: Minąłem Was dziś 2 razy we wschodniej części Puszczy. Niezłe tempo trzymacie, nie wiem czy bym ze swoim dzisiejszym 19 km / h wytrzymał więcej niż parę minut ;)
  • Odpowiedz
@hard1: O popatrz, nawet nie zauważyłem. Choć prawdę mówiąc też nie szukałem. Po zdjęciu widzę, że szuter, więc to w ogóle nie nasze tereny. Zaś co do wytrzymania. Zawsze można jechać delikatniej, pogadać o głupotach, a potem każdy na swój teren.
  • Odpowiedz
@metaxy: Zauważyłeś bo odmachałeś, tylko pewnie nie skojarzyłeś komu ;)
Jakbym Was spotkał wcześniej, to bym chętnie dołączył choć na chwilę, ale to był mój 90-ty kilometr, więc już bardziej myślałem o powrocie do domu niż trzymaniu tempa za szosami.
Na szutrze byłem tylko przez chwilę, przystanąć i coś zjeść. Reszta sam asfalt. Wyjazd był z nastawieniem zrobienia ponad 100km, więc się nie pchałem w gorsze drogi.
  • Odpowiedz
@Ilana: Dzięki! Nawet nie sądziłem, że aż tyle km dziś wyjdzie. Ale po płaskim dużo łatwiej (przeważnie jeżdżę po zachodniej stronie Krakowa, a tak sporo górek).
  • Odpowiedz
Zauważyłeś bo odmachałeś, tylko pewnie nie skojarzyłeś komu


@hard1: Heh, a to na pewno. Nie znam Cię jeszcze z gęby i roweru, więc macham grzecznie jak każdemu. Spróbuj następny raz z nami. Jak uznasz, że jest za mocno, to się rozstaniemy, ale te 20km myślę, że spokojnie wytrzymasz. Jazda w grupie, to zupełnie inna bajka i sporo lżej jak nie prowadzisz.
  • Odpowiedz
kiedys pewnie zainwestuje w lepszy sprzet :)

@hard1: na początek polecam zainwestować w odblaski :). I nie jestem tutaj kąśliwy, po prostu brakuje ci odblasków na kołach: specjalnie cię to nie spowolni, a będziesz widoczny w nocy i wieczorem :). Wydatek paru zł, ale warto (można kupić nawet w marketach). :) .

Ja wymieniłem po wielu latach rower na nowszy (po prostu wyrosłem :/ ) i... kurczę, jeden podstawowy problem: nowy
  • Odpowiedz
@simperium: Mam odblask z tyłu i jeszcze trochę dodatków, których tu nie ma, a zabieram na jazdy nocne. Więc nie ma źle z widocznością :)

Z nowym rowerem mam podobny problem. Pieniądze na zakup by się znalazły, ale obecnie muszę rower trzymać we wspólnej piwnicy (wózkownia / rowerownia). Po prostu muszę, bo warunki mieszkaniowe mam takie, że rower się już tam nie zmieści. Tego staruszka raczej nikt nie ruszy, a na
  • Odpowiedz
a na sprzęt za 3-4k zł mogliby się znaleźć chętni.

@hard1: zawsze jest opcja B: wymieniać bebechy staruszka na nowsze ;) . Co prawda pewnych elementów nie przeskoczysz (rama pozostanie ta sama), ale zawsze można nieco przyśpieszyć... no i wciąż będzie wyglądał jak staruszek, którego nie warto tykać ;)

Mam odblask z tyłu i jeszcze trochę dodatków,

Odblaski boczne są przydatne, gdy podjeżdżasz do skrzyżowania (widzą cię auta jadące z lewej
  • Odpowiedz