Wpis z mikrobloga

@mixplus: wszystko zależy jaki kontroler ma płyta główna. Miałem wyniki podobne, bo 220 mb, a powinno być 500. Wymieniłem płytę główną i 500 mb wbiło. Aczkolwiek wynik i tak jest rewelacyjny, osobiście uważam, że powyżej 200-230 mb nie widać różnicy.
@try_catch_finnaly: zrobiłem tak jak mówisz i wyszło coś dziwnego. Przy dysku SSD pokazuje "Serial ATA 6Gb/s @ 3Gb/s" (jest teraz podpięty w miejsce nagrywarki). Natomiast przy domyślnym dysku HDD pokazuje "Serial ATA 3Gb/s @ 1.5Gb/s". Czyli wychodzi na to, że w tym laptopie nagrywarka miała SATA2 a dysk SATA1? Czy to możliwe dla laptopa z górnej półki wyprodukowanego w 2011 roku?
@try_catch_finnaly: musiałem kilka razy wywalać ten kontroler, aż w końcu powrócił do "Standardowy kontroler SATA AHCI", czyli to już jest windowsowy sterownik jak się domyślam. No i teraz się zmieniło. Przy dysku pisze "Serial ATA 3Gb/s" ( przy SSD w miejscu nagrywarki nadal "Serial ATA 6Gb/s @ 3Gb/s"). Czyli wychodzi na to, że przez jakiś dziwny sterownik dysk HDD chodził przez cały czas na pół gwizdka? (to już się nie dziwię,
@mixplus: Haha, no mi taki sterownik własnie SSD gnębił... Na reddicie mi nie potrafili pomóc, żeby doprowadzić ten moj ssd do normy. W końcu sam zacząłem kombinować :) Sprawdź jeszcze bios. każdą kartę przeglądnij bo nie pamiętam gdzie to było. Możliwe, że sata 3 da się włączyć z biosu.

Jeszcze jedna sprawa.To o co pytałeś na początku. Bardzo możliwe, że gniazdo przy nagrywarce ma max SATA 2 a tylko to od
@try_catch_finnaly: W biosie jest mało opcji ogólnie, jedyne co mi się rzuciło w oczy to SATA mode i do wyboru IDE i AHCI (jest ustawione AHCI).

Bardzo możliwe, że gniazdo przy nagrywarce ma max SATA 2 a tylko to od dysku jest sata 3.


To w sumie chyba najbardziej racjonalne wytłumaczenie. A więc nie pozostaje chyba nic innego niż spróbować zamienić dyski ze sobą. Przede wszystkim dzięki za tą wskazówkę z