Wpis z mikrobloga

@theone1980: chyba jakiś żart? Miałem wystartować w tym konkursie, ale się wycofałem. Szkoda, bo widzę, że mogłem sobie z tym poradzić....
Poza tym to nie jest logotyp (!!)
@theone1980: jak na to spojrzeć to koło po prawej ma takie same odcienie jak trojkat po lewej, tzn ze to przestrzen "wypchnieta" przez Polske. Trojkat symbolizuje kosmos a kolko bialo-czerwone miejsce Polski w nim.

Nie zmienia to faktu, ze wyglada jak gunwo.
@yggdrasill: chyba pomyliłeś/aś osoby - rozwiń chyba miało być do mnie.
Wyżej napisałem - logotyp ma korzenie w typografii (tekście bądź wariacji typograficznej). Czasem mianem logotypu określa się połączenie sygnetu (logo) wraz z tekstem pod nim (np logo Microsoftu - okienka i napis Microsoft). Sygnet zaś czasami określa się mianem godła :)
@yggdrasill: proszę bardzo. Jest jeszcze inicjał - z typografii jest to pierwsza litera nowego akapitu rysowana ozdobnie (dzieli się na trzy typy: inicjał orientalny, inicjał figuralny i inicjał zwykły), natomiast w grafice często określany jest tym mianem znak własny autora.
@theone1980: no, dla takiego czegoś potrzeba dużo miejsca. Nie wiem czy to w ogóle jest zgodne z kryteriami konkursowymi - o ile pamiętam, było tam bardzo dużo nawiązań i stąd