Wpis z mikrobloga

#linux #mpd #alsa #pulseaudio

Mirks. Mam ja skonfigurowaną alsę tak, że działają mi analogowe wyjścia i HDMI - analogowe są domyślne.
Mogę odtwarzać dźwięk z wielu źródeł ( przeglądarka + VLC na przykład ) - mixer skonfigurowany na cacy.

Jednak jak chcę włączyć dźwięk w przeglądarce, kiedy w tle leci muzyka z MPD to w przeglądarce głucho.

MPD chodzi z mojego użytkownika, tak jak przeglądarka i vlc.
To samo jest bez znaczenia czy MPD każę użyć alsy, czy pulse. Dopiero jak puszczę dźwięk po HDMI to zaczyna wsio grać - ale taka opcja ogólnie mi nie odpowiada.
  • 25
@Kryspin013: Dodałem to z wiki archa i nic... Damn, czemu to MPD musi komplikować.

audiooutput {

type "alsa"
name "ALSA 5.1"
#device "default" # optional
mixertype "software" # optional
options "dev=dmixer"
device "plug:dmix"

# mixerdevice "default" # optional

# mixercontrol "PCM" # optional

# mixer_index "0" # optional

}
@Kryspin013: Tak, w konfiguracji mam swojego użytkownika. Sprawdzałem ps aux - jest tam mój user także przy mpd.
Restartowałem tak jak każdy inny serwis, restarty przebiegały pomyślnie.

Jakieś zależności, bo nie mam gnoma, ani niczego. A na mobilnym jestem, z telefonu. To nie cchę teraz tyle pobierać.
@anonim1133: To też nie wiem. Ja tak kiedyś miałem z mednafen, ża jak ustawiłem alsa jako jako wyjście to albo ten albo mednafen miał dostęp do karty i wszystko inne nie działało albo odwrtonie i dopiero przestawienie wyjścia mi rozwiązało problem. Ale to było kilka lat temu.
@lionbest: Nic mnie to nie móœi. Wyczytasz coś z tego?
To wyciąg podczas używania mpd. Z zatrzymanym wygląda conajmniej podobnie.
Dźwięk nie leci po HDMI.

1 sink(s) available.
* index: 0
name:
driver:
flags: HARDWARE DECIBELVOLUME LATENCY FLATVOLUME DYNAMICLATENCY
state: RUNNING
suspend cause:
priority: 9950
volume: front-left: 65536 / 100% / 0,00 dB, front-right: 65536 / 100% / 0,00 dB
balance 0,00
base volume: 65536 / 100% /