Wpis z mikrobloga

@oranzmetylowy: zeby dostac cos od rodzicow, trzeba ich najpierw miec :)
IP to zadne bogactwo. tak napisali wyzej - ogolna dostepnosc w roznych opcjach zaplaty nie sprawia wiekszego problemu, zeby go kupic.
jasne, fajnie jest kupic sobie cos fajnego, nie ma nic zlego w cieszeniu sie tym (sam mialem radoche na poczatku, ale tez ani przez chwile nie pomyslalem, ze wlasnie stalem sie lepszy od innych), ale okreslanie swojego statusu materialnego
@Im_from_alaska: Napisałeś tylko o bogactwie i rozrzutności. Tak, dla wielu to może być bogactwo. I dla wielu moze to być rozrzutność. Zalezy z jakiego punktu widzenia sie patrzy. Nic nie wspomniales o tym ze ktoś sie może poczuć lepszy i szczerze mówiąc to wątpię, ze ktoś taki jest jeszcze, kto wartościuje ludzi na podstawie tego jaki telefon mają.
Bogactwa nie. Ale rozrzutności już raczej tak. Większość osób z iphonami i które znam kupiły go jako symbol statusu nie mając zielonego pojęcia jakie ma funkcje. Trudno jest uzasadnić kupno telefonu za 2 koła jak 99% jego funkcjonalności ma taki xiaomi czy meizu za 5 stówek. Uwielbiam też ludzi którzy piszą że dzięki ratom każdy może sobie pozwolić, tak jakby od rat było taniej.
kupiły go jako symbol statusu


@revente: ale ja wlasnie o tym mowie. to jest zenujace: PATRZ MAM GEJFONA, JESTEM LEPSZY. mi sie z mojego dobrze korzysta, jest fajnie schynchronizowany z makiem, jest ladny i w sumie nic wiecej.
od rat wcale nie jest taniej, ale u nas jednak nadal wiekszosc nie moze sobie pozwolic na wydatek 2k tak o, na cos czego odpowiednik moga miec za zlotowke.

@piotr1985gg: raczej beka
@Username: ale to tez nie bierze sie z niczego. nie chce przytaczac przykladow jakichs skrajnych patologii, ale spojrz na ludzi na uczelniach w polsce - duza czesc z nich bumeluje przez 5 (albo i wiecej) lat, nie korzysta z zadnych warsztatow, dodatkowych zajec organizowanych przez uczelnie, nie organizuje sobie (nawet darmowych) stazow. a potem nagle z dyplomem magistra loja w sieciowce z ubraniami za 1500zl netto.
w uk za 1-2 tygodniówki masz najnowszego iphona, u nas za 1-2 miesiące możesz sobie na niego pozwolić, smutne


@mersi: chyba zartujesz, w uk za 1-2 miesiaca pracy na tasmie owszem oplacisz pokoj zjesz i kupisz iphona a nawet 2 iphony liczac ze jak chcesz to 400-500funtow okladasz miesiecznie, natomiast w polsce po 2 miesiacach pracy oplaceniu kosztow zycia absolutnie nie kupisz iphona nowego chyba ze pracujesz w korpo w wawie
@revente: A moze ktos kupil bo jest dla niego wygodniejszy?
Wlasnie to Android dla mnie jest jakas kopalnią opcji podczas gdy te podstawowe jak dzwonienie, sms czy Internet dzialaja mega #!$%@?.
Ja potrzebuje tylko tych trzech rzeczy plus moze muzyka i z 6 apek i dobry aparat/kamera.
Dlatego wybralem iPhona.
Miałem iphona - wolę szaomiaka. Trochę widzę tutaj pewną nieścisłość - ponieważ IOS jest jeden a używanie haseł typu hehe na androidzie to większość móli jest nadużyciem. Jest tyle rodzajów romów typu miui, smiui, cyan itp, że naprawdę uwierzcie mi, że są już systemy z androidem które chodzą 10/10. a jak ktoś #!$%@? gównoburze na portalu z janem pawłem drugim o to który tel jest lepszy to ma za dużo wolnego czasu.
@Mlucek: problem z tymi romami czy jak to tam sie nazywa, ze je trzeba, w przypadku wiekszosci telefonow z androidem, samemu zainstalowac. przecietny uzytkownik po prostu 1. nie ma na to ochoty, 2. czasem go to po prostu przerasta.
@Im_from_alaska: Ale tu nie ma nad czym dyskutować, tak właśnie jest.

Ile teraz kosztuje nowy iPhone? 3k? Topowe wersje pewnie jeszcze więcej.
Żeby 3k na telefon nie było dla Ciebie sporym wydatkiem, to musisz zarabiać więcej niż co najmniej średnia krajowa (choć to żadne bogactwo, ale powiedzmy że ktoś biedniejszy może tak to nazwać). Jeśli gorzej zarabiasz, to wydawanie 3k mimo że można mieć nieźle działającego smartfona za ponad 2 k
@Im_from_alaska: pulsuje z iPhona. Podobnie widać takie zjawisko na przykładzie BMW, które w Polsce jest traktowane jako ultra drogi samochod i przez niektórych kupowane na pokaz, gdy juz totalnie straci na wartości.