Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się na nad nauką jakiegoś frameworka JavaScriptowego, a konkretnie Node + Express. Angulara jako-tako znam i używam w pracy, więc celuje w MEAN. Pytanie brzmi: na ile należy znać JS aby wiedzieć co się robi, jak to działa i dlaczego korzystając z wymienionych wyżej frameworków? Obiektowy JS? Domknięcia? Wiadomo, że im więcej tym lepiej, ale chodzi mi o minimum. #programowanie #javascript #nodejs
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@rurarz: node to nie framework. Znać na tyle, żeby pisać w nim normalny kod. Framework przyśpiesza pracę dając gotowe komponenty i często narzucając architekturę aplikacji, ale nie sprawia, że można w danym języku tworzyć aplikacje nie znajac go. Z takim stanem wiedzy polecam zacząć od czegoś bardziej podstawowego.
  • Odpowiedz
@Qantas: rozumiem co i jak pisze się w Expressie, bo pisałem podstawowe rzeczy takie jak czat, ale spotykam się bardzo często z opinią, że "naucz się najpierw porządnie JS a później dopiero frejmłorki", dlatego chciałem się dowiedzieć co o tym sądzi Wykop
  • Odpowiedz
  • 0
@rurarz: zle do tego podchodzisz. Dojdz do momentu, w ktorym będą one potrzebne i wtedy poczytaj i spróbuj za ich pomocą rozwiązać napotkany problem.
  • Odpowiedz