Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki! Pracuję aktualnie w bankowości, ale chcę się przebranżowić. Znam się trochę na informatyce tj. podstawy programowania, technologie, linux i różne takie tam ogarniam, albo szybko się uczę. Myślałem nad tym, żeby ruszyć w kierunku testera oprogramowania. Branża ta jest jednak dosyć specyficzna, szukając materiały ciężko natrafić na konkretne tutoriale. Czy ktoś może pracuje w takiej branży i mógłby mi udzielić kilku porad od czego powinienem zacząć? Jaką teorię powinienem pochłonąć i w jaki sposób praktykować w domowych warunkach?

#informatyka #tester #programowanie

  • 3
@bronsonbourne: materiały do ISTQB (ale się nie przejmuj za bardzo bo dużo pierdół, pomiń pierdoły menagerskie) + ogólna wiedza na poziomie power-usera i wystarczy. Reszta technologii zależy od tego co będziesz testował. Jak chcesz pisać automaty to i tak raczej będziesz musiał zacząć od manualnego.
Polecam pójść na kilka rozmów - w ten sposób najszybciej się dowiesz co jest potrzebne :)
@bronsonbourne: Jak co jest całkiem przystępna książka "Zawód tester" trochę opisująca z czym to się je. Ogólnie to dość szeroka tematyka więc ciężko o jakiś konkretny tutorial. Z teorii to właśnie ISTQB i opanować choć trochę SQLa bo się przydaje i poszukać pracy jak manualny.