Wpis z mikrobloga

Co za #!$%@?ństwo. Zupełnie nieznany numer wysyła sms, że niby usługa została aktywowana. Oczywiście ściema, a dalsze instrukcje powodują pobranie konkretnego hajsu z konta. Na bank sporo osób się na to nabierze.
Celowo nie ukrywam numeru, niech będzie przestrogą dla innych.
Można to gdzieś zgłosić?
#oszukujo #oszustwo #sms #pytanie #przestroga
Szczebaks - Co za #!$%@?ństwo. Zupełnie nieznany numer wysyła sms, że niby usługa zos...

źródło: comment_XIAT3g7y4fa0fdBfIl6uvjmHSzhlEnQ4.jpg

Pobierz
  • 14
@simargl_: @StaryWedrowiec: Zastanawiam się, bo w sumie jest weekend i może się przejadę na posterunek zapytać, czy mogą coś z tym zrobić. Strasznie się #!$%@?łem, bo chociaż ja na takie coś nie dam się nabrać, tak moja mama, kobieta już koło 60, na pewno by się wystraszyła i wysłała ten sms, w obawie przed dużymi rachunkami.
@Szczebaks: ja to rozumiem i też czegoś takiego nie lubię, takich ludzi powinno się tępić.
Kiedyś moich dziadków oszukali z firmy telekomunikacyjnej oferując nową, lepszą ofertę jako inna firma (w której miał obecnie umowę), przez telefon mówili jedno, a do podpisania dali drugie. Dziadek 90 lat z wadą wzroku. No ale niestety pomimo, że rozmowa była nagrywana przez nich to nie mieliśmy żadnych dowodów.