Wpis z mikrobloga

Uzupełniam zapasy składników do potraw azjatyckich i przypomniałam sobie, żeby wrzucić Wam przykład jak mogą być różne składy takich produktów. Polecam czytać etykiety takich sosów, bo można się nieźle naciąć.

Przykładowo sos rybny:

THAI HERITAGE
Skład: sardela, sól, cukier

SOS RYBNY SQUID
Skład: ekstrakt z anchois 77%, sól 20%, cukier 3%

SOS RYBNY CHINSU NHI
Skład: woda, ekstrakt z sardeli 33%, sól 19%, cukier 3%, aminowasy (alanina, glicyna), wzmacniacz smaku (glutaminian sodu E621, guanylan disodowy E627, inozynian disodowy E631, kwas glutaminowy E620), kwas octowy E260, kwas cytrynowy E330, syntetyczny smak łososia, konserwanty (sorbinian potasu E202, benzoesan sodu E211), stabilizator (guma ksantanowa E415), naturalny kolor (karmel E150a, karminy E120), aspartam E951

Niesamowita różnica, prawda? :)

#cookologia #gotujzmikroblogiem #gotujzwykopem
monkali - Uzupełniam zapasy składników do potraw azjatyckich i przypomniałam sobie, ż...

źródło: comment_SgxzuMxbcuqMLZQGc5fo3CA8FYBt82Bj.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@jormungand87: dokładnie, w wielu produktach azjatyckich możemy naciąć się na różne niespodzianki. Im mniej składników tym lepiej - taka prosta zasada :) Jesli widzimy, że skład zajmuje pół etykiety, to znaczy, że coś jest nie tak.
  • Odpowiedz
Jesli widzimy, że skład zajmuje pół etykiety, to znaczy, że coś jest nie tak.


@monkali: Chyba że mówimy o mieszankach przypraw ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale wiadomo o co chodzi ;)
  • Odpowiedz
@BajerOp: @BajerOp: Oczywiście, że używam :) Mam taką bazę produktów, które zawsze mam w domu. Sos rybny, ostrygowy, teriyaki, sojowy, ocet ryżowy, trawa cytrynowa, bazylia tajska, pasta z tamaryndowca. Wystarczy, żeby zrobić większość potraw azjatyckich :)
@Marmite: no tak :)
  • Odpowiedz
@monkali: No ale tak samo jest z sosami sojowymi. Trzeba dobrze patrzeć, czy dany sos ma faktycznie w składzie sfermentowane ziarna soi. Bo i czasem tego tam nie znajdziemy ( ͡° ͜ʖ ͡°) (teraz dopiero przeczytałam, że już ktoś o tym wspomniał, no ale dla pewności powtórzę jeszcze raz ;p)
  • Odpowiedz