Wpis z mikrobloga

#epapieros #epapierosy
Witajcie, powoli zabieram się za poważniejsze palenie, ni cholery się nie znam na sprzęcie, aromatach, mieszankach, bazach itd. Od roku mam milda em, męczący sprzęt, mało dymu, palę gotowe liquidy milda, liquę ew. inny shit.
Obok mnie otworzyli sklep firmy OVALE, panienka w nim mowi że super znana firma włoska, oglądam sobie sprzęty, widzę że podobne do tych które tutaj na wykopie widuję. Za 220 zł. jestem w stanie kupić fajny sprzęt z dobrą baterią.
Pytanie: czy Ovale ma własne urządzenia, czy są dobre. W moim mieście póki co nie ma edymu, choć ma sie pojawić, mogę poczekać.
Po drugie, czy takie duże urządzenia z tą kwadratową baterią zużywają dużo liquidu? Słyszałem że o wiele więcej od tych nieszczęsnych długopisików, a skoro tak to chyba trzeba będzie zacząć samemu robić. Nie mam o tym pojęcia więc nastawiam sie na kupno gotowych mieszanek.
Ile w takim urządzeniu wytrzymuje grzałka? W mildzie dolnogrzałkowcu po 2 tygodniach jest do kosza, w Ovale twierdzą że miesiąc spokojnie grzałka działa. Czy taka grzałka daje więcej dymu? Czy rzeczywiście przesiadka z tego prymitywnego milda na te poważniejsze sprzęty to przepaść w ilosci dymu itd?
Ewentualnie jakie urządzenie na poczatek polecacie żeby dawało dużo dymu, z regulacją, bez zbędnych pierdół na wyświetlaczu bo z nich chyba większego pożytku nie ma i z baterią która trochę pochodzi (rok minimum). Nie chcę za to dawać więcej niż 230 zł., pewnie to nie jest oszałamiająca kasa ale może coś kojarzycie tak z marszu. Ostatecznie może być na edymie, po z tego co pisaliście mają u mnie otworzyć.
  • 8
@TheInquisitive4Ever: jestem w temacie na bieżąco nie znam firmy ovale brzmi jakby chcieli owalic ma kasę, towar mają tam skąd wszyscy czyli z chin tylko ze swoim brende. Grzałki wytrzymują różnie ale zalecana jest wymiana co dwa tygodnie do trzech. Nie ma też nigdy pewności że wytrzyma miesiąc. Edym ma darmową przesyłkę więc nie musisz czekać na sklep.
@TheInquisitive4Ever: Ovale sprzedaje przecież albo swoje wynalazki (które są tak ze 3 lata za rynkiem) albo eGo.
Podejrzewam, że za te 230zł wciskają Ci to samo, co na allegro jest po 80-90.
Różnica przy używaniu boxa i sensownego, nowoczesnego atomizera w porównaniu do starych modeli jest miażdżąca. Liquidu może schodzić więcej, jeszcze zależy od konkretnego sprzętu.
Na ten moment zestaw, który jest polecany (evic vtc mini, ogniwo 3000mAh i Cubis) przekracza
@Waspin: Dalej - grzałki wytrzymują ok 10-14 dni, choć niektórzy potrafią dociągnąć do 30 (tyle, że tracą smak liquidu). Nie sądzę, żeby w Ovale grzałka wytrzymała miesiąc szczerze mówiąc.
Co do robienia samemu - temat jest banalny - kupujesz glikol, glicerynę, nikotynę 36mg, aromat (są na edymie setki aromatów) i mieszasz to w proporcjach podanych w necie. Z rzeczy laboratoryjnych potrzebujesz... 3 strzykawek, może 4 i ze 4 igieł.
Za to