Wpis z mikrobloga

#politechnika #studia #pw #pytanie

Pytanie: Chciałbym iść na infe na MiNI, ale progi punktowe z zeszłych lat to dobre 180+ pkt(na 225 jakby ktoś to czytał nie z pw) i nie wiem czy dam radę, bo tak straszo maturą. Gdyby się nie udało to iść na tą infe na inny wydział? Zostają jeszcze EiTI i Elektryczny, ale fizyka i elektronika mnie kompletnie nie interesują. Mam fizykę na rozszerzeniu w liceum i pewnie mógłbym napisać dobrze maturę z tego, ale po prostu nie mam po co, bo mnie to nie rajcuje. Jeżeli nie infa na innym wydziale to może matma na MiNI? Tj. robiłbym sobie sam z infy to co uznam za potrzebne, ale nie wiem czy to jest takie proste jak mi się wydaje. Matma zawsze się przyda, a problemów z nią nigdy nie było, bardzo ją lubię.

Który pomysł lepszy?

Który pomysł

  • Infa na EiTI/Elektryk 57.1% (20)
  • Matma na MiNI 14.3% (5)
  • Nie mam zdania 28.6% (10)

Oddanych głosów: 35

  • 22
@JustMMan: Jeśli masz mieszkanie czy coś w tym stylu to rzeczywiście warto tam iść. Ale jeśli inne powody to może warto rozważyć Wrocław z bardzo dobrą informatyką czy Kraków z informatyką analityczną (ciekawa opcja) na UJ, czy informatyką, która współpracuje z cd projekt i ma profile grafiki 3d i tworzenia gier, albo AGH, który też jest bardzo dobrą polibudą.
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Chodzi mi głównie o programowanie, a tutaj już skala jest szeroka, choć najbardziej (co pewnie jest dzisiaj dość popularne) to coś związanego z grami. Ogólnie jestem bardzo samoukiem(od gimnazjum próbuję programowania, efekty są różne w różnych dziedzinach), więc szukam studiów, które nie tylko pokażą czego się uczyć, ale z którymi można by też iść na jakieś układy. Tak jak mówiłeś o tym cd projekt. W Warszawie chodzi o to, że
@JustMMan: To w sumie na UJ masz informatykę analityczna (algorytmy i takie tam i mimo popularnej opinii to jest bardzo dobra informatyka, zawody programistyczne, współprace z IBM, google, facebookiem i takie tam), zwykłą i stosowaną (gry i grafika 3d).
A jak chcesz mieszkać z kobietą czy tam facetem czy babcią to uważaj. Znam kilka fajnych historii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JustMMan: Szczerze? Nie mam pojęcia. Ogólnie na analityczna chyba są całkiem okej (w sensie jakby patrzeć próg = poziom).

Ale przypuszczam, że po pierwsze to hurrr durrr uniwersytet durr ja nie chcę uczyć informatyki hurr w szkole, tylko polibuda da Ci przyszłość. A dwa to mają chyba dużo miejsc i przyjmują ile się da, a później ludzie odpadają. Ale nie powiedziałbym, że analityczna jest słaba. Z resztą to i tak zależy
@JustMMan: Ogólnie na TCS są raczej ludzie po olimpiadach, ale nawet jeśli nie masz sukcesów, ale ogarniasz w miarę i pracujesz i wiesz co chcesz to powinno byc okej. Ale to bardziej takie matematyczna informatyka.

A z blokami programowymi niestety nie wiem. Wydaje mi się, że jeden. Ale jak pisałem, nie studiuję tam, więc nic nie wiem na pewno. Poszukaj jakiegoś FAQ tam, albo czy jest dzień otwarty niedługo to sobie
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Aktualnie jestem(a może nawet już byłem bo zostało niemalże parenaście dni) w dobrym liceum, która dzieliła grupy z infy i matmy na olimpijskie i maturalne. Z infy byłem w olimpijskiej, z matmy radzili mi zostać na maturalnej ze względu na nauczyciela, który szkoli głównie olimpijczyków. Olimpiady oficjalnie nie tykałem, bo nie lubię konkursów(zazwyczaj zjada mnie stres), ale brałem udział w obozach, zajęciach itp. Jakoś nie boję się stwierdzenia, że są
@JustMMan: Zawsze możesz iść na matmę czy cokolwiek innego i jak ci się nie spodoba to w rekrutacji lutowej na infe na EiTI (dodatkowo niższe progi wtedy sa). Strata pół roku na studiach to tyle, co nic, a tak naprawdę nie nazwałbym tego strata tylko bardzo pożytecznym "okresem wchodzenia w rzeczywistość studiów" ( ͡° ͜ʖ ͡°) na EiTI jest sporo gównianych (na moje potrzeby) przedmiotów z elektroniki