Wpis z mikrobloga

Siema,
Czy po masazu u fizjoterapeuty pokurczone miesnie, ktore byly rozmasowywane bola?

Skad pytanie. W tej chwili nie moge odwiedzic ortopedy/fizjoterapeuty (jestem zagranico) i musze ratowac sie internetami. Na zesztywnialy kark wygrzebalem ciekawy filmik Marka Purczynskiego gdzie polecil rozmasowanie sobie tych okolic pilka np do tenisa. Wyglada na to nie klamal bo jak zaczalem jezdzic po zalecanych miejscach okazalo sie ze sa punkty gdzie boli calkiem konkretnie ale tez pomoglo bo zwiekszyl sie bezbolesny zakres ruchu karku.

Czyli ogolnie na plus natomiast miejsca ktore wczoraj byly szczegolnie bolesne dzisiaj mam w nich jakby zakwas i sa chyba bardziej wrazliwe. Stad pytanie czy to norma.

I tak specjalista bedzie grany ale dopiero za pare dni - teraz probuje wykombinowac czy dalej moge sie ratowac pilka.

#fizjoterapia i pozwolilem sobie zaspamowac tagami #silownia #bieganie
  • 7
@Elementary: standardowo podszedlem do tego co mowil z duzym dystansem bo to przeciez internety. Ale jedno z cwiczen, ktore pokazywal analogiczne do tego ktore kiedys robilem podczas rehabilitacji u ortopedy. Teraz tez rada z pilka calkiem zadzialala wiec nabieram zaufania.

Przetestuje jeszcze serie od idealnym przysiadzie bo wlasnie zbieram sie zeby na silowni przejsc do sekcji dla mezczyzn ;)
@banciur: Ja teraz przymierzam się do tych ćwiczeń z filmiku z miednicą, efekty pewnie będą dopiero za kilka dni, ale już od dawna szukałem takich informacji i dopiero dzisiaj Ty pomogłeś :)