Wpis z mikrobloga

Mircy, od kilku ładnych lat hobbystycznie tworzę strony internetowe. Zacząłem od PHP + HTML i CSS, potem doszedł JavaScript następnie bardziej wgłębiłem się w jQuery. Problem jest taki, że robiłem to czysto hobbistycznie, jakieś zlecenia owszem były, ale od czasu do czasu. Większą przyjemność tak naprawdę sprawia mi tworzenie własnych projektów ze względu na możliwość eksperymentowania. Aktualnie przesunąłem się w stronę stricte front endu (tj. rwd sass jquery bootstrapy i takie tam). Co dalej? Moim problemem jest to że nie wiem do końca na jakim stopniu zaawansowania jestem. Chciałbym zacząć zajmować się tym bardziej poważnie, ale w którą stronę pójść? Szukać własnych zleceń gdzie tak naprawdę nikt nie weryfikuje profesjonalności mojego kodu, czy może szukać jakiegoś stażu? Szczerze mówiąc obawiam się tego że tak naprawdę umiem niewiele a mój kod to kupa #webdev
  • 8
@skaawi: jak masz pare projektow na koncie to nie idziesz na staż tylko na juniora.
Jak ogarniasz git, sass, gulp, umialbys zrobic prosty contact form do wysyłania maili to wg mnie jesteś gotowy do pracy.

Rzuć jakims plikiem JS od projektu albo SASS to cośtam ocenię
@skaawi: Gdzie iść? jak chcesz się czegoś nauczyć, albo w praktyce sprawdzić wiedze i być może uczyć też czegoś innych, to tylko praca z innymi devami - obowiązkowo jakimiś ambitnymi i przykładającymi się do code review (a nie w jakimś Januszexie gdzie robiłbyś to samo i tak samo jak sam co robisz - z tylką to różnicą, że ktoś doliczyłby do tego 900% marży)
@skaawi: ja w pracy dopiero się dowiedziałem, że to co uznawałem za dobry pozom to kupa, a to co umieałem bardzo dobrze, to umiem słabo. Warto uczyć się od lepszych osób, oraz feedback na żywo pomaga w tym, temu szukaj stażu.
@skaawi: pogrupuj sobie kod w funkcje z nazwami, dodaj jakies komentarze bo to nieczytelne jest, jak uzywasz wiecej niz raz tego samego selektora to zapisz go sobie jako variable

mozesz tez pomyslec o jakiejs modulowosci, podzielic ten jeden wielki blok kodu na kilka plikow (i folderow) jakos z sensem