Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z Tsem (a raczej z routerem nie współpracującym z nim). Na moim kompie internet jest po kablu na kompie różowego idzie przez tplink dir300. Do wczoraj nie było problemu dzisiaj po południu ja normalnie mogę korzystać z tsa natomiast na komputerze łączącym się przez wifi działa normalnie internet można grać (niski ping bez utraty pakietów itp) ale na tsa wchodzi bardzo powoli packet loss powyżej 50% i po chwili disconnect i łączy powoli ponownie i tak w kółko. Testowo połączyłem komputer z internetem przez telefon i ts działa normalnie tak jak powinien. Coś mogło się sypnąć w routerze przez noc tak bez powodu? można coś z tym zrobić czy po prostu się wziął i zużył i trzeba zakupić nowy (resetowałem guziorem router i dalej to samo)?:P


#router #tplink #internet #kiciochpyta #wifi #komputery #ts3 #teamspeak
  • 16
@Asd7: Skoro inne usługi przechodzące przez dir300 działają i nie gubią pakietów, to chyba nie routera wina? Gdyby padł to na dobre, one nie są zbyt trwałe i psują się zwykle bez ostrzeżenia (i permanentnie).
@vvkurvv_ostry: Właśnie powtórzyłem test z telefonem. Siedzę na ts różowy łączy się z telefonem moim wchodzi na tsa
(packet loss 0) Powiedz coś
-Mówię coś raz dwa trzy a kot mruczy
Przełączenie neta na router
(packet loss +50%) Powiedz coś
-tsh tsh thshhh

I właśnie irytujący jest fakt że działało a przestało i nie wiem czemu (tsa też już przeinstalowałem)
@vvkurvv_ostry: Sprawdziłem Vistumbleremb yło na wolnym ale próbowałem dać wybór automatyczny i ręcznie powybierać inne. Nic to nie zmieniło. Cały packet loss jest na wyjściu na wejściu jeśli już to max 1-2%
@vvkurvv_ostry: Internet w domu jest na liveboxie do wynajmowanej przez nas części idą dwa kable jeden do mojego pc drugi do routera.
Teraz jak tak sobie pinguję to widzę że i kablem i wifi jest np wyższy ping na wp (zawsze 28-30 a teraz ponad 60, onet ponieżej 30 dalej ) ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.
@vvkurvv_ostry: Ja sie na dzisiaj poddaję bo i tak już wstanę rano ledwie żywy. Jutro coś powalczę dalej ale w sumie nie bardzo mam pomysł jak. Dzięki za pomoc, gdyby coś wartego sprawdzenia wpadło Ci na myśl daj proszę znać to potestuję.
@Asd7: To odłącz router i podłącz oba kable do komputerów - jeśli działa ok, to wina dlinka. Jeśli to model b1 lub b2 to możesz postawić openwrt na nim i przyjrzeć się wtedy logom, czy wskazują na jakiś problem sprzętowy, ale to więcej roboty jest.
@vvkurvv_ostry: Dzisiaj akurat miałem laptopa do testowania (pc różowego jest za daleko od drugiego kabla)
Laptop po wifi na tsie ten sam problem. Podłączony kablem (zamiast routera) działa normalnie net i ts. Wersja routera to a1.
@Asd7: To staruszek, nic z nim nie zrobisz (potrzebny co najmniej adapter szeregowy, lutownica i trochę skilla :/). A fabryczny soft pewnie nic nie powie. Najprościej, to skołuj jakikolwiek sprawny router wifi do dalszych testów.
@vvkurvv_ostry: No sprzęt jest wiekowy długo działał wiec nawet jak trzeba wymienić będzie to nie szkoda. Ciekawe tylko jest to że przez noc nagle akurat w taki sposób się sypnął ale nie znam się wiec zakładam, że to ze względu na wiek :P Postaram się pożyczyć jakiś router i zobaczyć czy będzie ok zanim coś kupie.
@vvkurvv_ostry: Siema. Dzięki, że pamiętasz :) Okazało się że w domu rodzinnym jest niepotrzebny router wiec idzie pocztą do mnie powinien być dzisiaj najpóźniej jutro. Zobaczę czy na nim jest ok.
@Asd7: Okazało się że ten router z domu to TP-LINK TD-W8901G wejście ma rj11 ale po podpięciu w wyjście (1) net jest sprawdziliśmy tsa i działa bez problemu. Jednak po wpisaniu adresu wrzuca mnie prosto na liveboxa. Jest jakiś sposób żeby postawić na nim hasło i używać czy traktować to mocno tymczasowo i jednak kupić coś bez modemu w sobie?