Wpis z mikrobloga

Za 11 godzin Świadkowie Jehowy w całej Polsce (ci sami którzy obiecują od lat że Bóg już wkróce zamorduje prawie 8 miliardów ludzi, a zostawi tylko ich i tych którzy wierzą tak jak oni) spotkają się na swoich salach na oglądanie specjalnej transmisji (więcej info tutaj). Przemawiał będzie przedstawiciel samego Biura Głównego z Nowego Jorku, Patrick LaFranca. Co powie w swoim orędziu do Polaków? Zapewne że 1) czas nagli i koniec tuż tuż, 2) organizacja wcale nie ma problemów finansowych, ale pamiętajmy żeby dawać datki, 3) "dzieło wciąż przyspiesza" bo buduje się wciąż nowe budynki (siłami i za pieniądze wiernych, choć są własnością Brooklynu, nie miejscowych zborów). Jak będzie w formie to może dorzuci coś o tych podłych odstępcach (czyli m.in. o mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) którzy publikują ich tajne listy i podręczniki, a także podpinają się na lewo do ich serwerów i udostępniają do oglądania na żywo i pobierania ich transmisji, łącznie z tą o której mowa. Że trzeba ich unikać i że już wkrótce będą "leżeć jak gnój na polu" (cytując z księgi proroka Jeremiasza).

Dla zwykłego śmiertelnika to prawie 3 godziny skrajnych nudów, ale co niektórych może zaciekawić jak wygląda to "od środka". Serdecznie zapraszam do oglądania (szczegóły jak to oglądać w linku powyżej).

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #religia i trochę #heheszki ( #spamujetagamialetylkotroche )
  • 22
Szczerze, to Ci powiem że kościół jest taki sam a nawet gorszy.


@Szrlh: Jeśli masz na myśli KK, to uwierz mi że nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z perspektywy osoby wierzącej, to KK przynajmniej głosi tego samego Jezusa co apostołowie, Jehowi głoszą jakiegoś największego archanioła. To jest OGROMNA różnica.

@ohmyjw: Jak się z tego wyrwałeś ? Całkowicie porzuciłeś wiarę, czy po prostu lejesz na religię ?
@Szrlh: Oczywiście nie zaprzeczam Twoim przeżyciom i temu jak na to patrzysz obecnie, ale dopiero jak człowiek wgryzie się w szczegóły, w ohydną psychomanipulację jaką posługują się przywódcy, w detale biznesowe samej korporacji, to człowieka zbiera na wymioty. Ludzie u ŚJ są faktycznie często "życzliwi i spoko", ale do momentu jak robisz wszystko po ich myśli. Gdy przestaniesz kopną Cię w dupę a na ulicy będą odwracać wzrok.

@bachuxd: Byłem
Jehowi głoszą jakiegoś największego archanioła


@bachuxd: Co?

Ludzie u ŚJ są faktycznie często "życzliwi i spoko", ale do momentu jak robisz wszystko po ich myśli. Gdy przestaniesz kopną Cię w dupę a na ulicy będą odwracać wzrok.


@ohmyjw: to fakt. Ostatnio jechał jeden autem, a ja stałem na przejściu, to nawiązaliśmy kontakt wzrokowy, ja se machłem głową na znak " elo" a ten odwrót i abort
@ohmyjw: No i git. Każda jedna religia jest zepsuta w mniejszym lub większym stopniu.

Jak szukasz jakiegoś punktu zaczepienia, to polecę Ci dwa kanały YT:

https://www.youtube.com/user/elohim7el/videos - na prawdę masa konkretnych nauczań zgodnych z Biblią(nie licząc teorii spiskowych), ale sam koleś, który prowadzi ten kanał bywa irytujący (przynajmniej dla mnie) i trzeba się skupiać na tym czego naucza a nie bezpośrednio na nim.

https://www.youtube.com/channel/UCIAyIlUyIVkOhR3zF7cCX7Q/videos - stąd polecam Tomka Osowskiego i Konrada
@bachuxd: z tego co pamiętam, dżizas był po prostu synem boga wysłanym jako zapłata za grzechy bla bla. I z tego co również pamiętam, w biblii KK też coś wspomniane było o tym że to syn boży.

Dawne dzieje to ogólnie są i już nie pamiętam tych nauk. Staram się nie dopuszczać religii do życia
@Szrlh: Jezus był Bogiem, częścią trójcy świętej, istniał jeszcze przed założeniem świata, to nic nowego, KK przykładowo też tak naucza. Trochę to ogólnie skomplikowane z tą trójcą święta i tak dalej, ale co do tego czy Jezus był Bogiem, to Biblia nie pozostawia żadnych wątpliwości.