Wpis z mikrobloga

Jako że znalazłem moje prawo jazdy w chipsach, proszę was o szanowne Mirki, o wskazanie czyja wina byłaby przy poniższej sytuacji. Z jednej strony przed wjazdem na rondo są strzałki z kierunkami jazdy, a z drugiej mówi się, że po rondzie można jeździć w kółko bez końca.
#prawojazdy #januszeprawajazdy
Bromatologia - Jako że znalazłem moje prawo jazdy w chipsach, proszę was o szanowne M...

źródło: comment_AtGKRJNTL49cxcc0WLHK4hGq8u8zuKFC.jpg

Pobierz

Czyja wina?

  • 1 68.2% (2025)
  • 2 31.8% (946)

Oddanych głosów: 2971

  • 139
  • Odpowiedz
@Bromatologia: jeździć w kółko można, pas do skrętu w prawo to prawy a nie lewy, wina czerwonego, bo nawet jakby się uparł i skręcał z tego pasa, na którym jest, to musi ustąpić tym z prawej, w tym wypadku niebieskiemu.
  • Odpowiedz
@doenutt: bo już strzałki pokazują możliwe zjazdy, idąc waszym tokiem myślenia czerwony mógłby nigdy nie zjechać bo niebieski sobie wymyślił że będzie sobie jeździ łw kółko
  • Odpowiedz
@Zarzad_Powierniczy: @BlackNights: tylko że tutaj mówimy o kulturze jazdy, bo niestety prawo o ruchu drogowym jest dziurawe i nigdzie nie ma tego napisanego wprost jak w 100% zachować się na rondzie wielopasmowym. Jeśli pojazd nr 1 zmienia pas ruchu, to musi ustąpić pierwszeństwa pojazdowi, który na tym pasie się znajduje. Jeśli uważasz inaczej to może policjanci z https://www.youtube.com/watch?v=E7FXXWqYm5k tego filmiku Ci to wytłumaczą.
  • Odpowiedz