Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jeszcze jakiś kraj w którym da się normalnie żyć? Gdybyście mogli dostać pracę gdziekolwiek, to co byście wybrali? Przeraża mnie to, że zabierają mi połowę wypłaty żeby wspierać patologie. Pracowałem we Francji, ale tamten kraj to już kompletny socjalizm, dla przykładu bankier ustalał mi limity na to ile z własnej wypłaty mogę wydać tygodniowo kartą, a ile w gotówce. Stąd moje pytanie - który kraj jest na tyle normalny, że władza nie miesza się do każdej dziedziny życia?
#emigracja
  • 134
Najszczęśliwsi w Kanadzie są Kanadyjczycy, będąc Polakiem jesteś prawie wykluczony z zycia społecznego ze względu na roznice kulturowe i językowe które są ciężkie do opanowania


@arctic6: Większej bzdury dawno nie słyszałem. Wystarczy wyjść z domu i naprawdę bez problemu idzie znaleźć wspólny język z prawie wszystkimi obywatelami państw zachodu. Ta kultura i tak jest niesamowicie ujednolicona i podobna. Ja rozumiem że w Japonii czy w Indiach można by się czuć wyobcowanym,
@lowca_twoich_starych: nic szczególnego - ot praca dla agencji interaktywnej, jak to się pięknie mówi w wawce - deadlajny, lancze i lunche, kustomer servis itd itd. Praca czasem po 48 godzin jak był deadline, później zacząłem pracować zdalnie, bo mnie #!$%@? brała, więc siedziałem w domu, jarałem, chlałem i pracowałem - dobra metoda na życie (nie, nie było piwnicy :p). Do tego moja była... oj #!$%@? to juz zupełnie inny temat.
@DeWuKa: Chile, Australia, Irlandia, wbrew pozorom nadal Polska, Nowa Zelandia, Szwajcaria, Urugwaj, zależy co wymagasz ale też może pasować czasami USA, Kanada, Chiny, Rosja, Tajlandia