Wpis z mikrobloga

#informatyka #programowanie
Co prawda do matury mam jeszcze rok... ale co roku mam te same wątpliwości...
Jak oni to oceniają, mamy np takie zadanie jak w załączonym obrazku.
I mogę rozwiązać to jak człowiek, po prostu idąc znak po znaku i zliczając 0/1, z dzieleniem sprawdzać tylko ostatnie znaki itd.
Ale mogę też jak leniwy kretyn, użyć javy, załadować to do BigInteger i sobie podzielić przez te 4.
Czy takie rozwiązanie wpłynie na ilość pkt?
GotoFinal - #informatyka #programowanie
Co prawda do matury mam jeszcze rok... ale c...

źródło: comment_CfB61AKSBKwYBfCHcMl9NBQL98ZzSL4I.jpg

Pobierz
  • 22
@GotoFinal: Leniwy? Przecież to więcej pracy. W klasie Integer masz metode bitCount() do jedynek jakby co ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tego rozwiązania możesz użyć, bardziej bym się tu 'obawiał' czy sprawdzający to będzie służbista czy właśnie tak jak ty pomyśli 'co za leniwy kretyn BigIntegerem robi, daje mu 0 mimo, że dobrze'. Still, po co kombinować skoro to dużo łatwiej sprawdzić normalnie.
@Porana123: No nie wiem czy łatwiej, w javie 8 każde te zdanie to max 3 linijki kodu z BigInteger i stremami, nie trzeba ręcznie się nawet bawić w czytanie znaków :P
@Golomp: Też piękny pomysł :D

Oczywiście na maturze raczej zrobie to "poprawnie" co by nie ryzykować, i co by mnie serce nie bolało po napisaniu takiego kodu-raka.
@GotoFinal: akurat ja wolałbym przysiąść do matmy rozszerzonej i fizyki bo raz że będziesz miał za nie punkty do rekrutacji, a dwa to nie będziesz miał takich pleców na 1 roku.
@Porana123: No w środku dzieje się masa obliczeń, ale kodu i roboty dla ciebie jest mniej :D A nigdzie nie widzę punktów za rozwiązanie optymalne.
Od dawna była java 6 LUB NOWSZA, teraz podobno jest Java 8 lub nowsza ;) Więc nawet 9 mogę sobie dać :P
@GotoFinal: Pytałem dokładnie o to samo niedawno. Możesz to nawet w excelu policzyć. Za tydzień mam to zamiar pisać BigIntigerami, korzystając z api Collections itp, z tego co wiem to tak można, a tak już na 100% czy to jest dozwolone to ci powiem 5 lipca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż... jest wyrażnie napisane, że trzeba napisać program.
@vilard: No tutaj trzeba program, bo tak napisali, wiele zadań da się w exelu i można, bo nie ma że musi być program, np chyba wszystkie inne z tego arkusza :D
No nic, powodzenia :D