Wpis z mikrobloga

Muzykalne Mirki korzystające z VST, urządzeń MIDI oraz Asio, pytanie - czy na Windows 7 można zrobić dowolny myk, żeby host vst korzystający z asio mógł działać równocześnie z innymi programami odtwarzającymi dźwięk (Winamp, przeglądarka z YouTube itp.)?

#vst #midi #asio #asio4all
  • 32
@Mehqods: jak bez sensu? Jest w cholerę fajnych lekcji na YT, podkładów, solówek, to przecież nie będę co 5 minut ściągał kolejnej do mp3 i importował do DAWa.
@marekq: zdaje mi się, że kiedyś widziałem ten temat na forum, ale nie pamiętam, czy próbowałem. Jeżeli normalne programy dadzą się przekonać do korzystania z Asio - teoretycznie powinno pójść ;) Dzięki ;)
@marekq: @Mehqods: a, jak już tak gadamy - gracie coś na żywo? Jaki byście polecili najbardziej stabilny host do VST ze sporą możliwością konfiguracji, właśnie pod kątem grania live? Póki co siedzę na Abletonie, ale czasem stawia opór.
@Mehqods: Pro Tools to kombajn do nagrywania, miksu i masteru, więc nie bardzo. Chodzi mi ściśle o granie live.

I wiem, że pewnie mac byłby najlepszy, ale przecież nie kupię sobie specjalnie macbooka :/
@marekq: a czemu? ;P Brzmi dobrze, latencji nie ma, a zajechany dystans mierzy się skillem, a nie sprzętem ;) Poza tym i tak granie w domu to jedno, a z laptopa to drugie. Coś na USB by się przydało.