Wpis z mikrobloga

taki #protip przed kumulacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każdy głupi wie, że trafienie szóstki w lotka jest MAŁÓ prawdopodobne. Ale nie każdy wie, że trafienie niektórych "szóstek" jest BARDZO MAŁO prawdopodobne.
Więc taki mały #lifehack nie obstawiajcie tych szóstek (1, 2, 3, 4, 5, 6 albo 1, 4, 9, 16, 25, 36). Nie musicie dziękować, wystarczy procent od wygranej.

#lotto #matematyka
paszosky - taki #protip przed kumulacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każdy głupi wie, że trafienie sz...

źródło: comment_PzZRjJmAZxGxR7uksEV4GN0owiKfanYm.jpg

Pobierz
  • 27
@paszosky: Jak już niektórzy wspomnieli każda kombinacja ma dokładnie taką samą szansę pojawienia się, ale warto zwrócić uwagę na coś innego, takie kombinacje jak 1, 2, 3, 4, 5, 6, czy też np. 4, 8, 15, 16, 23, 42 (kombinacja z LOST) są na pewno obstawiane zawsze przez sporą ilość osób, tak że nawet jak padnie, to nagroda będzie kilka, kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt razy mniejsza :P Tak że moim zdaniem,
@meh0wski: @Butman: Macie racje i zarazem jej nie macie, widzicie gdyby to było losowanie idealne to jest na wylosowanie każdej z liczb jest taka sama szansa to przyznałbym wam racje. Problem polega na tym, że tak nie jest, jeżeli wiecie dlaczego i macie paredziesiąt tysięcy złoty to warto zainwestować.
@meh0wski: jesteś tego pewny w 100%? Ja bym się trochę sprzeczał. W matematycznym zadaniu, czy układzie gdzie kulki wypadają z miejsc oddalonych o taką samą odległość od tych "klatek" na górze, jasne. Ale w sytuacji gdy 1,2,3,4,5,6 wypadają z jednej "tubki" i są na początku w podobnym miejscu, moim zdaniem po tym losowaniu szansa na wylosowanie 6 kulek z jednej "tubki" jest mniejsza.

@Wilkudemoner: Nie wiem dlaczego. Wytłumacz mi to, bo jak dla mnie cyfry to tylko symbole graficzne, gdyby zamiast liczb na kulkach były kółka kwadraty i inne symbole, to nagle dany układ byłby bardziej według ciebie możliwy?