Wpis z mikrobloga

@hadrian3: to nie wina inteligentnych świateł a nieinteligentnego gostka, który źle tą pętlę ustawił :P Chyba, że mówisz o detekcji wideo, to ona nawet przy autach idealnie nie działa ;)
@noriad: nie wiem jak to wykrywa czy jakimś laserem jak się coś zbliża czy naciskiem, w każdym razie nie działa i tak naprawdę nie ma co wtedy zrobić. Możesz tylko czekać aż ktoś przyjedzie, albo jechać na czerwonym.
@syrena_elektro: chociażby wyjazd z Gniezna na Poznań. Mało kto tam zawraca z powrotem do miasta i można sobie czekać
@hadrian3: w Łodzi jest problem z pętlami indukcyjnymi, które mają wykrywać pojazdy. Na motocykle działa to średnio, podobno wykonawca dał dupy, bo jak dobrze zrobią pętle to ma działać również na motocykle.

@przepiorka: znam człowieka który próbował jeździć z przymocowanym i nie robiło różnicy.
@syrena_elektro: co drugi lewoskret w Warszawie. Na niektorych skrzyzowaniach nawet nie czekam, bo wiem ze i tak nie zadziala. Wystarczylby slupek przy krawedzi i mozliwosc wlaczenia przyciskiem. W USA w niektorych stanach jest prawo, ktore pozwala na warunkowe przejechanie na czerwonym po 2 czy 3 cyklu.
@syrena_elektro: np całe Gliwice mają system inteligentnych świateł, w nocy jak jadę przez centrum i nic nie jedzie na prostopadłych to mam zieloną falę przez nawet 7 - 8 skrzyżowań :)
@MotoKubaPL: @hadrian3: jedynym rozwiązaniem jest kontakt z zarządcą drogi (miasto, GDDKiA) że na takim a takim skrzyżowaniu jest to do dupy bo nie wykrywa tego i tego. Pamiętam że w Krk (bodajże na grupie południe był temat) ktoś jeździł po mieście, zrobił listę i wysłał do odpowiednich władz - odzew był i się poprawiło.

Z tego co mi wiadomo, to jak są pętle indukcyjne to można ich czułość regulować, żeby