Wpis z mikrobloga

@mozaika: Proszę bardzo:
3/4 szkl. ugotowanej kaszy jaglanej (ja dałam całą)
1 łyżka mąki jaglanej (zmieliłam kasze jaglaną i powstała mąka)
słodka papryka w proszku, ostra papryka, sól, pieprz
Sos pomidorowy- puszka pomidorów, ksylitol, sól, pieprz, słodka i ostra papryka
Tyle :-)
No i dodatki, u mnie mozarella na pół z goudą, jakaś szynka zalegająca w lodówce, cebulka, bazylia.

Ugotowaną kaszę zblendowałam dodalam przyprawy, i mąkę. Rozłożyłam na na papierze do
@toodrunktofuck: dluzej niz normalna to fakt :p ja tez ostatnio staram sie wszystko z jaglanki robic. Chociaz na sniadanie na slodko kompletnie nie moge jej strawic. Natomiast jako danie glowne czy dodatek do dania jest najlepsza. Robilam tez zapiekanke z kaszy jaglanej, "lasagne" zamiast platow makaronowy to kasza. Wyszla przepyszna! :)
@bombelek7: to dawaj od razu bo prędzej zrobię jak mam przepis do przetestowania. bo raczej nie pomyślę sam z siebie żeby coś takiego zrobić. btw. w czym mielisz kaszę na mąkę? taki młynek radziecki do kawy z 89 r. da radę? orzechy mieli bez problemu to chyba powinien.
@toodrunktofuck: do lasagne nie mielilam kaszy na make:p ale jesli potrzebuje maki jaglanej to w takim wlasnie starym mlynku do mielenie kawy:p.

Przepis to glownie kasza jaglana :D okolo 600 gram ugotowanej wiec to jakies 120 suchej ale nie jestem pewna bo troche robilam na oko:p.
Kasze podprazylam na patelni zalalam woda i ugotowalam. Proporcje wody i kaszy jak przy normalnym gotowaniu. Mozesz ja troche przegotowac to latwiej sie zblenduje.
Jak
Przepis to glownie kasza jaglana :D okolo 600 gram ugotowanej wiec to jakies 120 suchej ale nie jestem pewna bo troche robilam na oko:p.


@bombelek7: ile to będzie suchej kaszy na szklanki? brzmi fajnie i chyba wiem wszystko co potrzeba. dzisiaj na obiad botwinka, ale jutro spróbuję pizzy albo lasagne z burakami.